My Favorite Movies
| purplesunset20's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Pirates of the Caribbean - The Curse of the Black Pearl (2003, PG-13) |
|
| 2 |
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest (2006, PG-13) |
|
| 3 |
Ladder 49 (2004, PG-13) |
|
| 4 |
Backdraft (1991, R) |
|
| 5 |
Girl, Interrupted (1999, R) |
|
| 6 |
Where the Heart Is (2000, PG-13) |
|
| 7 |
My Best Friend's Wedding (1997, PG-13) |
|
| 8 |
Big Daddy (1999, PG-13) |
|
| 9 |
The Notebook (2004, PG-13) |
|
| 10 |
Benny & Joon (1993, PG) |
|
| 11 |
Rent (2005, PG-13) |
|
| 12 |
Alpha Dog (2007, R) |











