My Favorite Movies
| Qfan4life's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
The Nightmare Before Christmas (2008, PG) |
|
| 2 |
P.S. I Love You (2007, PG-13) |
|
| 3 |
Edward Scissorhands (1990, PG-13) |
|
| 4 |
The Phantom of the Opera (2004, PG-13) |
|
| 5 |
Across the Universe (2007, PG-13) |
|
| 6 |
The Dark Knight (2008, PG-13) |
|
| 7 |
Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street (2007, R) |
|
| 8 |
I Am Legend (2007, PG-13) |
|
| 9 |
Lakeview Terrace (2008, PG-13) |
|
| 10 |
21 (2008, PG-13) |
|
| 11 |
Transformers (2007, PG-13) |
|
| 12 |
A Walk to Remember (2002, PG) |
|
| 13 |
Independence Day (1996, PG-13) |
|
| 14 |
The Day After Tomorrow (2004, PG-13) |
|
| 15 |
Finding Nemo (2003, G) |
|
| 16 |
Titanic (1997, PG-13) |
|
| 17 |
Hitch (2005, PG-13) |
|
| 18 |
The Lion King (1994, G) |
|
| 19 |
The Little Mermaid (1989, G) |
|
| 20 |
Forrest Gump (1994, PG-13) |
|
| 21 |
I, Robot (2004, PG-13) |
|
| 22 |
Dirty Dancing (1987, PG-13) |
|
| 23 |
Disney's Aladdin (1992, G) |
|
| 24 |
Ice Age (2002, PG) |
|
| 25 |
Miss Congeniality (2000, PG-13) |
|
| 26 |
A Bug's Life (1998, G) |
|
| 27 |
Beauty and the Beast (1991, G) |
|
| 28 |
Pearl Harbor (2001, PG-13) |
|
| 29 |
Toy Story (1995, G) |
|
| 30 |
The Princess Diaries (2001, G) |
|
| 31 |
Napoleon Dynamite (2004, PG) |
|
| 32 |
Lady and the Tramp (1955, G) |
|
| 33 |
Meet the Parents (2000, PG-13) |
|
| 34 |
The Wedding Singer (1997, PG-13) |
|
| 35 |
The Mummy (1999, PG-13) |
|
| 36 |
Big Daddy (1999, PG-13) |
|
| 37 |
Disturbia (2007, PG-13) |
|
| 38 |
Casino Royale (2006, PG-13) |
|
| 39 |
Anastasia (1997, G) |
|
| 40 |
Monsters, Inc. (2001, G) |
|
| 41 |
Mr. Deeds (2002, PG-13) |
|
| 42 |
Sweet Home Alabama (2002, PG-13) |
|
| 43 |
My Big Fat Greek Wedding (2002, PG) |
|
| 44 |
All Dogs Go To Heaven (1989, G) |
|
| 45 |
Cars (2006, G) |
|
| 46 |
The Sisterhood of the Traveling Pants (2005, PG) |
|
| 47 |
Steel Magnolias (1989, PG) |
|
| 48 |
The Green Mile (1999, R) |
|
| 49 |
King Kong (2005, PG-13) |
|
| 50 |
Secret Window (2004, PG-13) |
|
| 51 |
Radio (2003, PG) |
|
| 52 |
Ferris Bueller's Day Off (1986, PG) |



















































