My Favorite Movies


  R0ME0's Rating My Rating
1
Mamma Mia! (2008,  PG-13)
2
Kisses (2009,  Unrated)
3
My Love, My Bride (Naui sarang naui shinbu) (1990,  Unrated)
4
Om Shanti Om (2007,  Unrated)
5
High School Musical (2006,  Unrated)
6
High School Musical 2 (2007,  G)
7
High School Musical 4: East Meets West (2008,  Unrated)
8
High School Musical 3: Senior Year (2008,  G)
9
Save the Last Dance (2001,  PG-13)
10
Pretty Woman (1990,  R)
11
The Notebook (2004,  PG-13)
12
A Cinderella Story (2004,  PG)
13
A Walk to Remember (2002,  PG)
14
The Chronicles of Narnia: The Lion, The Witch and The Wardrobe (2005,  PG)
15
Ace Ventura: Pet Detective (1993,  PG-13)
16
What a Girl Wants (2003,  PG)
17
Picture This! (2008,  Unrated)
18
Another Cinderella Story (2008,  PG)
19
Step Up (2006,  PG-13)
20
Sydney White (2007,  PG-13)
21
Step Up 2 the Streets (2008,  PG-13)
22
The Cheetah Girls (2003,  Unrated)
23
All About Love: Ang Sarap Ma-In Love (2006,  Unrated)
24
Love: What Is True Love (2003,  Unrated)
25
Love Is Like That (Bad Love) (1992,  Unrated)
26
Just My Luck (2006,  PG-13)
27
P.S. I Love You (2007,  PG-13)
28
Te amo (Made in Chile) (2001,  PG)
29
Snow White (1996,  G)
30
The Chronicles of Narnia: Prince Caspian (2008,  PG)
31
Honey (2003,  PG-13)
32
The Chronicles of Narnia: The Voyage of the Dawn Treader (2010,  Unrated)
33
The Lion, the Witch, & the Wardrobe (TV SHOW) (,  G)
34
Chronicling Narnia: The C.S Lewis Story (2005,  Unrated)
35
The Lion, the Witch, and the Wardrobe (1979,  Unrated)
36
The Hot Chick (2002,  PG-13)
37
What Happens in Vegas (2008,  PG-13)
38
Made of Honor (2008,  PG-13)
39
Music and Lyrics (2007,  PG-13)
40
Grease (1978,  PG)
41
Grease 2 (1982,  PG)
42
Postal (2007,  R)
43
The Simpsons Movie (2007,  PG-13)
44
The Simpsons' Christmas Message (2004,  Unrated)
45
'The Simpsons': America's First Family (2000,  Unrated)
46
The Simpsons: Family Therapy (1989,  PG)
47
Bambi (1942,  G)
48
Bambi II (2006,  Unrated)
49
Beetle Juice (Beetlejuice) (1988,  PG)
50
The Matrix Reloaded (2003,  R)
51
The Matrix Revisited (2001,  R)
52
Casablanca (1943,  PG)
53
The Matrix Revolutions (2003,  R)
54
The Promotion (2008,  R)
55
Fairy Tale - A True Story (1997,  PG)
56
Walt Disney's Timeless Tales: Vol. 1 (2005,  Unrated)
57
Scooby-Doo's Spookiest Tales (2000,  Unrated)
58
Jalwa: Fun in Love (2006,  Unrated)
59
Nick and Norah's Infinite Playlist (2008,  PG-13)
60
Harry Potter and the Goblet of Fire (2005,  PG-13)
61
Garfield - The Movie (2004,  PG)
62
Romeo and Juliet (1968,  PG)
63
Love Actually (2003,  R)
64
The Love Guru (2008,  PG-13)
65
17 Again (2009,  PG-13)
66
Night at the Museum 2: Battle of the Smithsonian (2009,  PG)
67
Titanic (1997,  PG-13)
68
I Love You, Man (2009,  R)
69
Love Happens (2009,  PG-13)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments