Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  Rachel77596308's Rating My Rating
1
Halloween (1978,  R)
Click to Rate
2
Halloween II (1981,  R)
Click to Rate
3
Halloween 4: The Return of Michael Myers (1988,  R)
Click to Rate
4
Halloween 5: The Revenge of Michael Myers (1989,  R)
Click to Rate
5
Halloween H2O (1998,  R)
Click to Rate
6
Army of Darkness (1993,  R)
Click to Rate
7
A Clockwork Orange (1971,  R)
Click to Rate
8
The Crow (1994,  R)
Click to Rate
9
2 Days (Two Days) (2003,  R)
Click to Rate
10
The Shape Of Things (2002,  R)
Click to Rate
11
The Butterfly Effect (2004,  R)
Click to Rate
12
Clueless (1995,  PG-13)
Click to Rate
13
The Object of My Affection (1998,  R)
Click to Rate
14
Wet Hot American Summer (2001,  R)
Click to Rate
15
The Cider House Rules (1999,  PG-13)
Click to Rate
16
The Boondock Saints (1999,  R)
Click to Rate
17
Pulp Fiction (1994,  R)
Click to Rate
18
Reservoir Dogs (1992,  R)
Click to Rate
19
Ginger Snaps (2000,  R)
Click to Rate
20
The Exorcist (1973,  R)
Click to Rate
21
Ed Gein (2000,  R)
Click to Rate
22
Three on a Meathook (1972,  R)
Click to Rate
23
Dahmer (2002,  R)
Click to Rate
24
Ted Bundy (2002,  R)
Click to Rate
25
Gacy (2003,  R)
Click to Rate
26
To Catch a Killer (1992,  Unrated)
Click to Rate
27
Helter Skelter (2004,  Unrated)
Click to Rate
28
From Hell (2001,  R)
Click to Rate
29
Henry: Portrait of a Serial Killer (1986,  NC-17)
Click to Rate
30
Seven (Se7en) (1995,  R)
Click to Rate
31
Natural Born Killers (1994,  R)
Click to Rate
32
The Silence of the Lambs (1991,  R)
Click to Rate
33
Death Race 2000 (1975,  R)
Click to Rate
34
Pitch Black (2000,  R)
Click to Rate
35
The Chronicles of Riddick (2004,  Unrated)
Click to Rate
36
Sin City (2005,  R)
Click to Rate
37
Land of the Dead (2005,  R)
Click to Rate
38
Blade (1998,  R)
Click to Rate
39
Blade 2 (,  Unrated)
Click to Rate
40
Phone Booth (2003,  R)
Click to Rate
41
The Bourne Identity (2002,  PG-13)
Click to Rate
42
Young Frankenstein (1974,  PG)
Click to Rate
43
A Nightmare on Elm Street (1984,  R)
Click to Rate

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments