My Favorite Movies


  rachelmayrobertson's Rating My Rating
1
Premonition (2007,  PG-13)
2
The Wedding Date (2005,  PG-13)
3
Fantastic Four (2005,  PG-13)
Fantastic Four
love it
4
The Librarian: Quest for the Spear (2004,  Unrated)
5
The Guardian (2006,  PG-13)
6
The Librarian: Return to King Solomon's Mines (2006,  Unrated)
7
Wyatt Earp (1994,  PG-13)
8
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest (2006,  PG-13)
9
Pirates of the Caribbean - The Curse of the Black Pearl (2003,  PG-13)
10
Pirates of the Caribbean: At Worlds End (2007,  PG-13)
11
Die Hard (1988,  R)
Die Hard
own it
12
Die Hard 2 (Die Hard 2: Die Harder) (1990,  R)
13
Die Hard With a Vengeance (Die Hard 3) (1995,  R)
Die Hard With a Vengeance (Die Hard 3)
own it
14
Live Free or Die Hard (2007,  PG-13)
15
The Dukes of Hazzard: Reunion! (1997,  PG)
16
Ocean's Thirteen (2007,  PG-13)
17
The Perfect Storm (2000,  PG-13)
18
The Dukes of Hazzard: Hazzard in Hollywood (2000,  Unrated)
19
Fantastic Four: Rise of the Silver Surfer (2007,  PG)
Fantastic Four: Rise of the Silver Surfer
love vc von doom I love julian macmahon
20
Ocean's Eleven (2001,  PG-13)
21
Me, Myself & Irene (2000,  R)
22
Ace Ventura: Pet Detective (1993,  PG-13)
23
Hatari! (1962,  Unrated)
24
Collier & Co. (2006,  PG)
25
Night of the Twisters (1996,  Unrated)
26
Christmas Comes to Willow Creek (1987,  Unrated)
27
Problem Child (1990,  PG)
28
Fools Rush In (1997,  PG-13)
29
Liar Liar (1997,  PG-13)
30
Ace Ventura - When Nature Calls (1995,  PG-13)
31
Austin Powers - The Spy Who Shagged Me (1999,  PG-13)
32
Austin Powers - International Man of Mystery (1997,  PG-13)
33
Austin Powers in Goldmember (2002,  PG-13)
34
My Best Friend's Wedding (1997,  PG-13)
35
Cahill - United States Marshal (1973,  PG)
36
Open Range (2003,  R)
37
Dances With Wolves (1990,  PG-13)
38
The Bodyguard (1992,  R)
39
Rumor Has It (2005,  PG-13)
40
For Love of the Game (1999,  PG-13)
41
Message in a Bottle (1999,  PG-13)
42
Tin Cup (1996,  R)
43
Top Gun (1986,  PG)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments