My Favorite Movies
| rashabarakat86's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
The Girl Next Door (2004, R) |
|
| 2 |
The Sixth Sense (1999, PG-13) |
|
| 3 |
Perfume: The Story of a Murderer (2006, R) |
|
| 4 |
The Notebook (2004, PG-13) |
|
| 5 |
Resident Evil: Extinction (2007, R) |
|
| 6 |
Lara Croft Tomb Raider - The Cradle of Life (2003, PG-13) |
|
| 7 |
The Bone Collector (1999, R) |
|
| 8 |
Alexander (2004, R) |
|
| 9 |
Taking Lives (2004, Unrated) |
|
| 10 |
Original Sin (2001, R) |
|
| 11 |
The Reader (2008, R) |
|
| 12 |
Revolutionary Road (2008, R) |
|
| 13 |
Jerry Maguire (1996, R) |
|
| 14 |
Interview with the Vampire (1994, R) |
|
| 15 |
Basic Instinct (1992, R) |
|
| 16 |
Basic Instinct 2 (2006, R) |
|
| 17 |
The Muse (1999, PG-13) |
|
| 18 |
The Vegas Casino War (1984, Unrated) |
|
| 19 |
American Pie (1999, R) |
|
| 20 |
American Pie 2 (2001, R) |
|
| 21 |
American Pie 5: The Naked Mile (2006, R) |
|
| 22 |
American Pie Presents - Band Camp (2005, R) |
|
| 23 |
Resident Evil - Apocalypse (2004, R) |
|
| 24 |
Resident Evil (2002, R) |
























