Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  rauscheyellow's Rating My Rating
1
My First Romance (2003,  Unrated)
My First Romance
wwoooowwww
2
Now That I Have You (2004,  Unrated)
Now That I Have You
like it
3
One More Chance (2007,  Unrated)
One More Chance
love it
4
Children of the Bride (1990,  Unrated)
Children of the Bride
inspiring
5
Maging Sino Ka Man (2006,  Unrated)
Maging Sino Ka Man
llllooooovvvveeee iiiiiiiittttttt
6
You are the One (2006,  Unrated)
You are the One
like it!!!
7
D'Anothers (2005,  Unrated)
D'Anothers
very fantastic
8
E.T. - The Extra-Terrestrial (1982,  PG)
E.T. - The Extra-Terrestrial
VerY iNSpIriNG aND iT WiLL MAke YOUr heARt rEalLy cRY. iTs veRY TOUcHIng
9
You Don't Mess with the Zohan (2008,  PG-13)
You Don't Mess with the Zohan
vEry hILlAriOUs!!!!1
10
Austin Powers in Goldmember (2002,  PG-13)
Austin Powers in Goldmember
WWWWOOOOOWWWWW!!!! i liked austin powers I but lke this much more i wish there is a third I
11
Get Smart (2008,  PG-13)
Get Smart
IINNSSPPIIRRIINNGG!!
12
The Matrix (1999,  R)
The Matrix
simply AMAZING
13
High School Musical 3: Senior Year (2008,  G)
High School Musical 3: Senior Year
wahhhhhh!!!! i havent watch it yet!!!!! i think its so fantastica and fabulous
14
Spider-Man (2002,  PG-13)
Spider-Man
this movie is so inspiring for the kids
15
Finding Nemo (2003,  G)
Finding Nemo
hahahah!!! good for the kids!!!!
16
Close to You (2006,  Unrated)
Close to You
bettyful
17
Wag Kang Lilingon (,  Unrated)
18
Ang Cute Ng Ina Mo (2007,  Unrated)
Ang Cute Ng Ina Mo
hillarious
19
All About Love: Ang Sarap Ma-In Love (2006,  Unrated)
All About Love: Ang Sarap Ma-In Love
wonderful!!!
20
You Got Me (2007,  Unrated)
You Got Me
ttooooouuuuuuuuuuuuccccccccccchhhhhhhhhhhhhhhhhhiiiiiiiiinnnnnnnnngggggggggggggggggggg!!!!!!!!

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments