My Favorite Movies
| ravenathena's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Return of the Dragon (The Way of the Dragon) (1972, R) |
|
| 2 |
Enter the Dragon (1973, R) |
|
| 3 |
Crouching Tiger, Hidden Dragon (Wo hu cang long) (2000, PG-13) |
|
| 4 |
Kiss of the Dragon (2001, R) |
|
| 5 |
Red Dragon (2002, R) |
|
| 6 |
The Silence of the Lambs (1991, R) |
|
| 7 |
Hannibal (2001, R) |
|
| 8 |
Hannibal Rising (2007, R) |
|
| 9 |
Perfume: The Story of a Murderer (2006, R) |
|
| 10 |
Kung Fu Hustle (2005, R) |
|
| 11 |
Face/Off (1997, R) |
|
| 12 |
The Man Without a Face (1993, PG-13) |
|
| 13 |
P.D. James - Cover Her Face (1991, Unrated) |












