My Favorite Movies


  RebeccaConnor18's Rating My Rating
1
Halloween (1978,  R)
2
Ghost (1990,  R)
3
The Shining (1980,  R)
4
Back to the Future (1985,  PG)
5
Ghost Busters (Ghostbusters) (1984,  PG)
6
Mean Girls (2004,  PG-13)
7
Pretty Woman (1990,  R)
8
My Girl (1991,  PG)
9
Braveheart (1995,  R)
10
Now and Then (1995,  PG-13)
11
Hostel (2006,  R)
12
American Pie 2 (2001,  R)
13
Scary Movie (2000,  R)
14
Final Destination (2000,  R)
15
The Little Mermaid (1989,  G)
16
Saw (2004,  R)
17
GoodFellas (1990,  R)
18
Home Alone (1990,  PG)
19
Beetle Juice (Beetlejuice) (1988,  PG)
20
Bring It On (2000,  PG-13)
21
Finding Nemo (2003,  G)
22
Mrs. Doubtfire (1993,  PG-13)
23
Never Been Kissed (1999,  PG-13)
24
Pearl Harbor (2001,  PG-13)
25
The Goonies (1985,  PG)
26
Titanic (1997,  PG-13)
27
Catch Me If You Can (2002,  PG-13)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments