Share this List

Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies

  1. reminiscingthewaybac
  2. jessica

good movies

  reminiscingthewaybac's Rating My Rating
1
Four Brothers (2005,  R)
Four Brothers 5.0 Stars
fucking hot punk druggie so fucking hot. Makes you cry and laugh and love it and think about it for days after.
Mom gets shot. Boys meet upat her funeral, go crazy finding her shooter and kill him.
Click to Rate
2
The Italian Job (1969,  G)
The Italian Job 4.5 Stars
YES YES YES
Click to Rate
3
The Fast and the Furious (2003,  PG-13)
The Fast and the Furious 4.5 Stars
mouthwatering. For both sex's
Click to Rate
4
Fried Green Tomatoes (1991,  PG-13)
Fried Green Tomatoes 4.5 Stars
props to my sstepmom Shannon carbone on this one. She made me watch it and now everytime I eat tomatoes I think of the amazing person she is and how she affected me in so amny amazing ways
Click to Rate
5
8 Mile (2002,  R)
8 Mile 4.5 Stars
8 miles running got my 7th album comming and my 6th ablum dropping feeding 7 hungry children
Click to Rate
6
Cooking With Porn Stars (,  Unrated)
Cooking With Porn Stars Want To See
never seen it but I have a thing about naked [people cooking. Oh shit I thought that was the sasuage. Ha ha Anna
Click to Rate
7
National Security (2003,  PG-13)
National Security 5.0 Stars
hot hot hot
Click to Rate
8
A Woman's Guide to Adultery (1993,  Unrated)
A Woman's Guide to Adultery 2.5 Stars
ooh baby
Click to Rate
9
The Hitchhiker's Guide to the Galaxy (2005,  PG)
The Hitchhiker's Guide to the Galaxy 4.5 Stars
watch on drugs. Preferably e.
Click to Rate
10
Catch Me If You Can (2002,  PG-13)
Catch Me If You Can 4.5 Stars
you go to watch it a few times but when it makes sense its amazing!
Click to Rate
11
Shanghai Noon (2000,  PG-13)
Shanghai Noon 4.0 Stars
ha ha ha ha
Click to Rate
12
Miss Congeniality (2000,  PG-13)
Miss Congeniality 3.5 Stars
fucking awesomly lame
Click to Rate
13
Erin Brockovich (2000,  R)
Erin Brockovich 2.5 Stars
its okay. alot of swearing and cockroaches and not in a good way
Click to Rate
14
Stepmom (1998,  PG-13)
Stepmom 4.5 Stars
I LOVE TANYA!! definately a tear jerker
Click to Rate
15
The Big Bounce (2004,  PG-13)
The Big Bounce 4.5 Stars
fucking awesome owen is so hot
Click to Rate
16
Pretty Woman (1990,  R)
Click to Rate

Comments (0)

Post a comment

Recent Comments