Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  RiverRat101768620's Rating My Rating
1
Fried Green Tomatoes (1991,  PG-13)
Click to Rate
2
Bull Durham (1988,  R)
Click to Rate
3
Major League (1989,  R)
Click to Rate
4
A League of Their Own (1992,  PG)
Click to Rate
5
Sweet Home Alabama (2002,  PG-13)
Click to Rate
6
La Bamba (1987,  PG-13)
Click to Rate
7
October Sky (1999,  PG)
Click to Rate
8
Glory Road (2006,  PG)
Click to Rate
9
Shag (1989,  PG)
Click to Rate
10
Ride the Wild Surf (1964,  Unrated)
Click to Rate
11
Dirty Dancing (1987,  PG-13)
Click to Rate
12
The Right Stuff (1983,  PG)
Click to Rate
13
We Are Marshall (2006,  PG)
Click to Rate
14
Remember the Titans (2000,  PG)
Click to Rate
15
Friday Night Lights (2004,  PG-13)
Click to Rate
16
The Sandlot (1993,  PG)
Click to Rate
17
It Happens Every Spring (1949,  Unrated)
Click to Rate
18
Gremlins (1984,  PG)
Click to Rate
19
The Great Locomotive Chase (1956,  Unrated)
Click to Rate
20
Twister (1996,  PG-13)
Click to Rate
21
The Buddy Holly Story (1978,  PG)
Click to Rate
22
Category 6 - Day of Destruction (2004,  Unrated)
Click to Rate
23
National Lampoon's Christmas Vacation (1989,  PG-13)
Click to Rate
24
GoodFellas (1990,  R)
Click to Rate

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments