My Favorite Movies


  rivertam08's Rating My Rating
1
Stardust (2007,  PG-13)
Click to Rate
2
Underworld (2003,  R)
Click to Rate
3
Serenity (2005,  PG-13)
Click to Rate
4
Hot Fuzz (2007,  R)
Click to Rate
5
Shaun of the Dead (2004,  R)
Click to Rate
6
Aeon Flux (2005,  PG-13)
Click to Rate
7
The Fast and the Furious: Tokyo Drift (2006,  PG-13)
Click to Rate
8
Blade - Trinity (2004,  R)
Click to Rate
9
Jing mo gaa ting (House of Fury) (2005,  Unrated)
Click to Rate
10
Gen-X Cops (Dak ging san yan lui) (1999,  R)
Click to Rate
11
Tejing xinrenlei 2 (Gen-X Cops 2) (Gen-Y Cops) (2000,  R)
Click to Rate
12
Tau man ji D (Initial D) (2005,  Unrated)
Click to Rate
13
The Twins Effect (Chin gei bin) (Vampire Effect) (2003,  R)
Click to Rate
14
China Cry (1990,  Unrated)
Click to Rate
15
Around the World in 80 Days (2004,  PG)
Click to Rate
16
The Medallion (2003,  PG-13)
Click to Rate
17
The Tuxedo (2002,  PG-13)
Click to Rate
18
The Accidental Spy (2002,  PG-13)
Click to Rate
19
Mr. Nice Guy (1997,  PG-13)
Click to Rate
20
Who Am I? (,  PG-13)
Click to Rate
21
Gorgeous (Boh lee chun) (1999,  PG-13)
Click to Rate
22
Rumble in the Bronx (Hung faan aau) (1995,  R)
Click to Rate
23
Shanghai Noon (2000,  PG-13)
Click to Rate
24
Shanghai Knights (2003,  PG-13)
Click to Rate
25
Jackie Chan's First Strike (Ging chaat goo si 4: Ji gaan daan yam mo) (1997,  PG-13)
Click to Rate
26
Operation Condor (Fei ying gai wak) (Armour of God II) (1991,  PG-13)
Click to Rate
27
Ging chaat goo si (Police Story) (Jackie Chan's Police Force) (1985,  R)
Click to Rate
28
Supercop (Police Story 3) (Ging chaat goo si 3: Chiu kap ging chaat) (1992,  R)
Click to Rate
29
Twin Dragons (1999,  PG-13)
Click to Rate
30
Brokedown Palace (1999,  PG-13)
Click to Rate
31
Van Helsing (2004,  PG-13)
Click to Rate
32
The Brothers Grimm (2005,  PG-13)
Click to Rate
33
Hellboy (2004,  PG-13)
Click to Rate
34
Final Destination 3 (2006,  R)
Click to Rate
35
Final Destination (2000,  R)
Click to Rate
36
The Forsaken (2001,  R)
Click to Rate
37
Dazed and Confused (1993,  R)
Click to Rate
38
Resident Evil - Apocalypse (2004,  R)
Click to Rate
39
Resident Evil (2002,  R)
Click to Rate
40
Resident Evil: Extinction (2007,  R)
Click to Rate
41
Code Hunter (2002,  R)
Click to Rate
42
Disturbia (2007,  PG-13)
Click to Rate
43
A Knight's Tale (2001,  PG-13)
Click to Rate
44
The Covenant (2006,  PG-13)
Click to Rate
45
Bring It On (2000,  PG-13)
Click to Rate
46
How to Deal (2003,  PG-13)
Click to Rate
47
Tuck Everlasting (2002,  PG)
Click to Rate
48
Final Fantasy X-2 (2003,  Unrated)
Click to Rate
49
Final Fantasy VII - Advent Children (2005,  PG-13)
Click to Rate
50
Twilight (2008,  PG-13)
Click to Rate

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments