My Favorite Movies
Give list a short description
| rmilana1's Rating | My Rating | ||
|---|---|---|---|
| 1 |
The Pursuit of Happyness (2006, PG-13) |
|
|
| 2 |
Indiana Jones and the Temple of Doom (1984, PG) |
|
|
| 3 |
Sabrina (1995, PG) |
|
|
| 4 |
Air Force One (1997, R) |
|
|
| 5 |
John Q (2001, PG-13) |
|
|
| 6 |
The Bone Collector (1999, R) |
|
|
| 7 |
Erin Brockovich (2000, R) |
|
|
| 8 |
While You Were Sleeping (1995, PG) |
|
|
| 9 |
The Longest Yard (2005, PG-13) |
|
|
| 10 |
Pay It Forward (2000, PG-13) |
|
|
| 11 |
Freaky Friday (2003, PG) |
|
|
| 12 |
Lara Croft - Tomb Raider (2001, PG-13) |
|
|
| 13 |
Transformers (2007, PG-13) |
|
|
| 14 |
The Mummy (1999, PG-13) |
|
|
| 15 |
August Rush (2007, PG) |
|
|
| 16 |
Remember the Titans (2000, PG) |
|
|
| 17 |
The Replacements (2000, PG-13) |
|
|
| 18 |
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest (2006, PG-13) |
|
|
| 19 |
The Butterfly Effect (2004, R) |
|
|
| 20 |
Ocean's Thirteen (2007, PG-13) |
|
|
| 21 |
Coach Carter (2005, PG-13) |
|
|
| 22 |
Taken (2008, PG-13) |
|
|
| 23 |
Get Smart (2008, PG-13) |
|


