My Favorite Movies

  robinrellis's Rating My Rating
1
Walk the Line (2005,  PG-13)
Walk the Line 5.0 Stars
wonderful...luvd it
Click to Rate
2
The Lost Boys (1987,  R)
The Lost Boys 5.0 Stars
luv the vampires
Click to Rate
3
Hollow Man (2000,  R)
Click to Rate
4
City of Angels (1998,  PG-13)
City of Angels 5.0 Stars
ohhhh what a great movie!!!!!also in my library!
Click to Rate
5
My Best Friend's Wedding (1997,  PG-13)
My Best Friend's Wedding 5.0 Stars
in my library! i watch it often!...great movie!!!!
Click to Rate
6
Good Will Hunting (1997,  R)
Good Will Hunting 5.0 Stars
in my library! awesome movie!
Click to Rate
7
Blade II (Blade 2) (2002,  R)
Blade II (Blade 2) 5.0 Stars
my favorite!
Click to Rate
8
The Shawshank Redemption (1994,  R)
The Shawshank Redemption 5.0 Stars
very good movie ...it's in my library!
Click to Rate
9
Blade - Trinity (2004,  R)
Click to Rate
10
Ever After - A Cinderella Story (1998,  PG-13)
Click to Rate
11
Secret Window (2004,  PG-13)
Click to Rate
12
Sleepy Hollow (1999,  R)
Click to Rate
13
Never Been Kissed (1999,  PG-13)
Never Been Kissed 4.5 Stars
went & seen this on valentine's day yearrrrrrrs ago with a date...good movie
Click to Rate
14
Titanic (1997,  PG-13)
Titanic 4.5 Stars
seen it, loved it, one of the greatest luv storys ever!!!
Click to Rate
15
August Rush (2007,  PG)
August Rush 5.0 Stars
best movie i have seen in years!!!!!
Click to Rate
16
A Walk on the Moon (1999,  R)
Click to Rate
17
A Walk to Remember (2002,  PG)
Click to Rate
18
Forrest Gump (1994,  PG-13)
Forrest Gump 5.0 Stars
i have seen this a million x's & can watch a million more one of my very fav's
Click to Rate
19
Hope Floats (1998,  PG-13)
Click to Rate

Comments (0)

Post a comment

Recent Comments