My Favorite Movies
| RobLaveryRobertoAmar's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
JCVD (Van Dammage) (2008, R) |
|
| 2 |
Rachel Getting Married (2008, R) |
|
| 3 |
Frost/Nixon (2008, R) |
|
| 4 |
The Wrestler (2008, R) |
|
| 5 |
Happy-Go-Lucky (2008, R) |
|
| 6 |
Vicky Cristina Barcelona (2008, PG-13) |
|
| 7 |
Michael Clayton (2007, R) |
|
| 8 |
The Reader (2008, R) |
|
| 9 |
Revolutionary Road (2008, R) |
|
| 10 |
Milk (2008, R) |
|
| 11 |
The Curious Case of Benjamin Button (2008, PG-13) |
|
| 12 |
Quantum of Solace (2008, PG-13) |
|
| 13 |
Casino Royale (2006, PG-13) |
|
| 14 |
Ne le Dis à Personne (Tell No One) (2006, Unrated) |
|
| 15 |
Slumdog Millionaire (2008, R) |
|
| 16 |
I'm Not There (2007, R) |
|
| 17 |
Happy, Texas (1999, PG-13) |
|
| 18 |
Dead Man Walking (1995, R) |
|
| 19 |
Bound (1996, R) |
|
| 20 |
Il y a Longtemps que Je T'aime (I've Loved You So Long) (2008, PG-13) |
|
| 21 |
Away We Go (2009, R) |
|
| 22 |
The Boys: The Sherman Brothers' Story (2009, PG) |






















