My Favorite Movies

  robulastage's Rating My Rating
1
Heat (1995,  R)
Click to Rate
2
The Phantom of the Opera (2004,  PG-13)
Click to Rate
3
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace (1999,  PG)
Click to Rate
4
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones (2002,  PG)
Click to Rate
5
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith (2005,  PG-13)
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith 5.0 Stars
A big step up from the rest of the Star Wars films in terms of action; but because the plot was already spelled out, the story disappoints.
Click to Rate
6
Star Wars: Episode IV - A New Hope (1977,  PG)
Click to Rate
7
Star Wars: Episode V - The Empire Strikes Back (1980,  PG)
Click to Rate
8
Star Wars: Episode VI - Return of the Jedi (1983,  PG)
Click to Rate
9
Because I Said So (2007,  PG-13)
Click to Rate
10
Ninja Wars (,  Unrated)
Click to Rate
11
Naruto Movie 1: Daikatsugeki! Yukihime ninpôchô dattebayo!! (Naruto the Movie) (2004,  Unrated)
Click to Rate
12
Naruto Movie 2: Gekijyouban Naruto daigekitotsu! Maboroshi no chiteiiseki dattebayo! (2005,  Unrated)
Click to Rate
13
Robin Hood - Men in Tights (1993,  PG-13)
Click to Rate
14
Dane Cook: Vicious Circle (2006,  Unrated)
Click to Rate
15
Employee of the Month (2006,  PG-13)
Click to Rate

Comments (0)

Post a comment

Recent Comments