My Favorite Movies


  romanticinnocents's Rating My Rating
1
Practical Magic (1998,  PG-13)
2
Moulin Rouge! (2001,  PG-13)
3
Brave New Girl (2004,  PG-13)
4
Just Like Heaven (2005,  PG-13)
5
Must Love Dogs (2005,  PG-13)
6
Harry Potter and the Goblet of Fire (2005,  PG-13)
7
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban (2004,  PG)
8
Harry Potter and the Chamber of Secrets (2002,  PG)
9
Harry Potter and the Sorcerer's Stone (Harry Potter and the Philosopher's Stone) (2001,  PG)
10
The Lord of the Rings - The Two Towers (2002,  PG-13)
11
The Lord of the Rings - The Fellowship of the Ring (2001,  PG-13)
12
The Lord of the Rings - The Return of the King (2003,  PG-13)
13
High School Musical (2006,  Unrated)
14
High School Musical 2 (2007,  G)
15
Pirates of the Caribbean: At Worlds End (2007,  PG-13)
16
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest (2006,  PG-13)
17
Pirates of the Caribbean - The Curse of the Black Pearl (2003,  PG-13)
18
Murder by Numbers (2002,  R)
19
Ghost Ship (2002,  R)
20
An American Haunting (2006,  PG-13)
21
What a Girl Wants (2003,  PG)
22
Sleepy Hollow (1999,  R)
23
Benny & Joon (1993,  PG)
24
Underworld (2003,  R)
25
Underworld: Evolution (2006,  R)
26
Bram Stoker's Dracula (1992,  R)
27
Dracula 2000 (2000,  R)
28
Queen of the Damned (2002,  R)
29
Interview with the Vampire (1994,  R)
30
Crouching Tiger, Hidden Dragon (Wo hu cang long) (2000,  PG-13)
31
Tommy Boy (1995,  PG-13)
32
Catch Me If You Can (2002,  PG-13)
33
The Girl Next Door (2004,  R)
34
X-Men (2000,  PG-13)
35
X-Men: The Last Stand (2006,  PG-13)
36
Grease (1978,  PG)
37
Gangs of New York (2002,  R)
38
Ever After - A Cinderella Story (1998,  PG-13)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments