My Favorite Movies
| ron5190's Rating | My Rating | ||
|---|---|---|---|
| 1 |
Finding Nemo (2003, G) |
|
|
| 2 |
The Phantom of the Opera (2004, PG-13) |
|
|
| 3 |
The Majestic (2001, PG) |
|
|
| 4 |
Requiem for a Dream (2000, R) |
|
|
| 5 |
Moll Flanders (1996, PG-13) |
|
|
| 6 |
Mona Lisa Smile (2003, PG-13) |
|
|
| 7 |
Mystic River (2003, R) |
|
|
| 8 |
Contact (1997, PG) |
|
|
| 9 |
A Beautiful Mind (2001, PG-13) |
|
|
| 10 |
It's a Mad, Mad, Mad, Mad World (1963, G) |
|
|
| 11 |
Latter Days (2004, Unrated) |
|
|
| 12 |
SLC Punk (1999, R) |
|
|
| 13 |
Breakfast at Tiffany's (1961, Unrated) |
|
|
| 14 |
Amelie (Le Fabuleux destin d'Amélie Poulain) (2001, R) |
|
|
| 15 |
Muppet Treasure Island (1996, G) |
|
|
| 16 |
300 (2007, R) |
|



