Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  1. rosemary38
  2. rosemary

in no particular order

  rosemary38's Rating My Rating
1
White Christmas (1954,  Unrated)
Click to Rate
2
Singin' in the Rain (1952,  G)
Click to Rate
3
Young Frankenstein (1974,  PG)
Young Frankenstein 5.0 Stars
Funniest movie ever!
Click to Rate
4
Gentlemen Prefer Blondes (1953,  Unrated)
Click to Rate
5
Oliver! (1968,  G)
Click to Rate
6
The Producers (2005,  PG-13)
Click to Rate
7
The Sound of Music (1965,  G)
Click to Rate
8
Breakfast at Tiffany's (1961,  Unrated)
Click to Rate
9
Bloodhounds of Broadway (1989,  PG)
Click to Rate
10
Broadway: The American Musical (2004,  Unrated)
Click to Rate
11
Mansfield Park (2007,  Unrated)
Click to Rate
12
Northanger Abbey (2000,  Unrated)
Click to Rate
13
The Ruby in the Smoke (2006,  Unrated)
Click to Rate
14
Enchanted (2007,  PG)
Click to Rate
15
The Princess Diaries 2 - Royal Engagement (2000,  G)
Click to Rate

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments