Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  RossAllan17's Rating My Rating
1
Ace Ventura - When Nature Calls (1995,  PG-13)
2
Ace Ventura: Pet Detective (1993,  PG-13)
3
American Pie (1999,  R)
4
American Pie 2 (2001,  R)
5
American Psycho (2000,  R)
6
Austin Powers - International Man of Mystery (1997,  PG-13)
7
Austin Powers - The Spy Who Shagged Me (1999,  PG-13)
8
Austin Powers in Goldmember (2002,  PG-13)
9
Back to the Future (1985,  PG)
10
Back to the Future Part II (1989,  PG)
11
Back to the Future Part III (1990,  PG)
12
Bad Boys (1995,  R)
13
Bad Boys II (2003,  R)
14
Casino Royale (2006,  PG-13)
15
Catch Me If You Can (2002,  PG-13)
16
Cool Runnings (1993,  PG)
17
Die Hard (1988,  R)
18
Die Hard With a Vengeance (Die Hard 3) (1995,  R)
19
Eurotrip (2003,  R)
20
Final Destination (2000,  R)
21
Final Destination 2 (2003,  R)
22
Final Destination 3 (2006,  R)
23
Full Metal Jacket (1987,  R)
24
Gone in 60 Seconds (Gone in Sixty Seconds) (2000,  PG-13)
25
Halloween (1978,  R)
26
Jackass - The Movie (2002,  R)
27
Kill Bill: Volume 1 (2003,  R)
28
Kill Bill, Volume 2 (2004,  R)
29
Lock, Stock and Two Smoking Barrels (1999,  R)
30
Men in Black (1997,  PG-13)
31
Men in Black II (2002,  PG-13)
32
Mr. & Mrs. Smith (2005,  PG-13)
33
Napoleon Dynamite (2004,  PG)
34
Road Trip (2000,  R)
35
Rush Hour (1998,  PG-13)
36
Rush Hour 2 (2001,  PG-13)
37
Shrek (2001,  PG)
38
Spider-Man (2002,  PG-13)
39
Spider-Man 2 (2004,  PG-13)
40
Spider-Man 3 (2007,  PG-13)
41
Superbad (2007,  R)
42
The Fast and the Furious (2001,  PG-13)
43
The Fast and the Furious: Tokyo Drift (2006,  PG-13)
44
The Simpsons Movie (2007,  PG-13)
45
Trainspotting (1996,  R)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments