My Favorite Movies


  rsnmiami's Rating My Rating
1
Léon (The Professional) (1994,  R)
Léon (The Professional)
from the first time i saw it-i knew this was my favorite
2
Gladiator (2000,  R)
3
The Count of Monte Cristo (2002,  PG-13)
The Count of Monte Cristo
i love a good tale of revenge!
4
Willy Wonka and the Chocolate Factory (1971,  G)
5
Pirates of the Caribbean - The Curse of the Black Pearl (2003,  PG-13)
Pirates of the Caribbean - The Curse of the Black Pearl
perfect-cant wait for the second
6
Memoirs of a Geisha (2005,  PG-13)
7
Signs (2002,  PG-13)
Signs
just right!
8
Spaceballs (1987,  PG)
Spaceballs
my favortie comedy!
9
The Breakfast Club (1985,  R)
10
The Lost City (2005,  R)
11
Ocean's Eleven (2001,  PG-13)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments