My Favorite Movies


  rude107's Rating My Rating
1
28 Days Later (2003,  R)
2
2 Fast 2 Furious (2003,  PG-13)
3
300 (2007,  R)
4
8 Mile (2002,  R)
5
CB4 - The Movie (1993,  R)
6
The Transformers - The Movie (1986,  PG)
7
Star Trek III - The Search for Spock (1984,  PG)
8
Jackie Chan Adventures - The Search For The Talisman (2000,  Unrated)
9
Snoop Dogg's Hood of Horror (2007,  R)
10
The Refugee All Stars (,  Unrated)
11
2019 - Dopo la caduta di New York (After the Fall of New York) (1983,  R)
12
Gangs of New York (2002,  R)
13
New Jersey Drive (1995,  R)
14
Slaves of New York (1989,  R)
15
Escape from New York (1981,  R)
16
Gang Related (1997,  R)
17
Gang Tapes (2002,  R)
18
Motorcycle Gang (1994,  R)
19
Get Rich or Die Tryin' (2005,  R)
20
Death Race 2000 (1975,  R)
21
Straight from the Streets (1999,  PG-13)
22
Hurricane Streets (1997,  R)
23
Wild in the Streets (2000,  R)
24
Young Guns II (1990,  PG-13)
25
Guns N' Roses: Sex N' Drugs N' Rock N' Roll (,  Unrated)
26
Smokey and the Bandit II (1980,  PG)
27
Smokey and the Bandit (1977,  PG)
28
Smokey and the Bandit, Pt. 3 (1983,  PG)
29
Fade to Black (2004,  R)
30
Deepwater (2005,  R)
31
The Show (1995,  R)
32
Sniper (1993,  R)
33
Sniper 2 (2003,  R)
34
Sniper 3 (2004,  R)
35
The Naked Gun 33 1/3: the Final Insult (1994,  PG-13)
36
The Naked Gun 2 1/2: The Smell of Fear (1991,  PG-13)
37
Mad Max Beyond Thunderdome (Mad Max 3) (1985,  PG-13)
38
Mad Max 2 (The Road Warrior) (1981,  R)
39
Mad Max (1979,  R)
40
The Fast and the Furious: Tokyo Drift (2006,  PG-13)
41
King of the Hill (1993,  PG-13)
42
Silent Hill (2006,  R)
43
Sugar Hill (1994,  R)
44
The Hills Have Eyes (2006,  R)
45
The Hills Have Eyes (1977,  R)
46
The Adventures of Young Indiana Jones: Treasure of the Peacock's Eye (1995,  Unrated)
47
The Hills Have Eyes II (The Hills Have Eyes 2) (2007,  R)
48
Hostel (2006,  R)
49
Hostel: Part II (2007,  R)
50
28 Days (2000,  PG-13)
51
28 Weeks Later... (2007,  R)
52
Braveheart (1995,  R)
53
Conspiracy Theory (1997,  R)
54
The Passion of the Christ (2004,  R)
55
Maverick (1994,  PG)
56
Lethal Weapon 4 (1998,  R)
57
Apocalypto (2006,  R)
58
Ransom (1996,  R)
59
Lethal Weapon 2 (1989,  R)
60
Spaceballs (1987,  PG)
61
World War 1 in Color (,  Unrated)
62
History of World War II (,  Unrated)
63
Iraq for Sale: The War Profiteers (2006,  Unrated)
64
Unborn in the USA: Inside the War on Abortion (2007,  Unrated)
65
The War Tapes (2006,  Unrated)
66
Lord of War (2005,  R)
67
The Dogs of War (1980,  R)
68
War Photographer (2001,  Unrated)
69
War of the Worlds (2005,  PG-13)
70
The War of the Worlds (1953,  G)
71
50 Cent - Refuse to Die (2005,  Unrated)
72
Austin Powers - The Spy Who Shagged Me (1999,  PG-13)
73
Michael Jordan: Come Fly with Me (1988,  Unrated)
74
Biggie and Tupac (2002,  R)
75
Urban Legend (1998,  R)
76
Ghost Ship (2002,  R)
77
Menace II Society (1993,  R)
78
Urban Menace (1999,  R)
79
Don't Be a Menace to South Central While Drinking Your Juice in The Hood (1996,  R)
80
Hood 2 Hood (,  Unrated)
81
Hood of the Living Dead (2004,  R)
82
Boyz n the Hood (1991,  R)
83
Tales from the Hood (1995,  R)
84
Leprechaun - Back 2 Tha Hood (2003,  R)
85
The Queens of Comedy (2000,  R)
86
The Original Kings of Comedy (2000,  R)
87
Original Latin Kings of Comedy (2002,  R)
88
Belly (1998,  R)
89
Cradle 2 the Grave (2003,  R)
90
Romeo Must Die (2000,  R)
91
Never Die Alone (2004,  R)
92
Exit Wounds (2001,  R)
93
The Players Club (1998,  R)
94
Friday (1995,  R)
95
Next Friday (2000,  R)
96
All About the Benjamins (2002,  R)
97
The Ice Pirates (1984,  PG)
98
Friday After Next (2002,  R)
99
Barbershop (2002,  PG-13)
100
Dangerous Ground (1997,  R)
101
Torque (2004,  PG-13)
102
Thicker Than Water (1999,  R)
103
XXX: State of the Union (XXX: The Next Level) (2005,  PG-13)
104
Barbershop 2 - Back in Business (2004,  PG-13)
105
Are We Done Yet? (2007,  PG)
106
Black Horizon (2001,  R)
107
Anaconda (1997,  PG-13)
108
Raiders of the Lost Ark (Indiana Jones and the Raiders of the Lost Ark) (1981,  PG)
109
Lost In Translation (2003,  R)
110
The Lost World - Jurassic Park (1997,  PG-13)
111
Bad Boys II (2003,  R)
112
P. Diddy Presents the Bad Boys of Comedy (2005,  R)
113
Bad Boys (1995,  R)
114
Shottas (2006,  R)
115
Bullet (1996,  R)
116
48 HRS (1982,  R)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments