My Favorite Movies


  rurounistarfire619's Rating My Rating
1
Twister (1996,  PG-13)
Twister
i know this movie so well, i can resite quotes from this movie till we're all sick.
2
Scary Movie 3 (2003,  PG-13)
Scary Movie 3
this is THE best movie out of the scary movie trilogy!
3
The Little Mermaid (1989,  G)
The Little Mermaid
my favorite disney movie! love ariel!
4
Inuyasha - Toki wo koeru omoi ( Affections Touching Across Time ) (2005,  Unrated)
Inuyasha - Toki wo koeru omoi ( Affections Touching Across Time )
love inuyasha. but wish koga was in there
5
Sailor Moon R the Movie: Promise of the Rose (2000,  Unrated)
Sailor Moon R the Movie: Promise of the Rose
i have this movie. i love this movie!
6
Hauru no ugoku shiro (Howl's Moving Castle) (2005,  PG)
Hauru no ugoku shiro (Howl's Moving Castle)
such a sweet movie. one day i WILL have it!
7
Doragon bôru Z 8: Moetsukiro!! Nessen retsusen-chô gekisen (Broly: The Legendary Super Saiyan) (1993,  Unrated)
Doragon bôru Z 8: Moetsukiro!! Nessen retsusen-chô gekisen (Broly: The Legendary Super Saiyan)
YES! a moive wit future trunks in it. my life is now complete.
8
Doragon bôru Z 6: Gekitotsu! Hyakuoku powâ no senshitachi (Dragon Ball Z: Return of Cooler) (1992,  Unrated)
Doragon bôru Z 6: Gekitotsu! Hyakuoku powâ no senshitachi (Dragon Ball Z: Return of Cooler)
major ass kicking in this movie. vegeta is my top 3. he rocks! but is future son is WAY hot!
9
Gekijyouban hagane no renkinjutsushi (Fullmetal Alchemist: The Movie - Conqueror of Shamballa) (2005,  PG-13)
Gekijyouban hagane no renkinjutsushi (Fullmetal Alchemist: The Movie - Conqueror of Shamballa)
ed is super HOT!!
10
Yu Yu Hakusho: The Movie - Poltergeist Report (1994,  PG-13)
Yu Yu Hakusho: The Movie - Poltergeist Report
i SOOO want to see this! i love u kurama!
11
Accepted (2006,  PG-13)
Accepted
i absolutly loved it!!! college life DOES sux! an it was hilarous when that guy screamed like a lil girl! ^^ i can't stop watching it.
12
Dragon Ball Z: The History of Trunks (2000,  Unrated)
Dragon Ball Z: The History of Trunks
it helps explain y the way trunks is. poor guy. an it kinda explains other things 2.
13
Fullmetal Alchemist (,  Unrated)
Fullmetal Alchemist
this anime RULZ!!! ed is SO cute

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments