My Favorite Movies


  Ryan104223770's Rating My Rating
1
The United States of Leland (2004,  R)
2
Art School Confidential (2006,  R)
3
Mean Creek (2004,  R)
4
Meet Joe Black (1998,  PG-13)
5
Juno (2007,  PG-13)
6
Saved! (2004,  PG-13)
7
A Knight's Tale (2001,  PG-13)
8
Perfume (2002,  R)
9
The Rules of Attraction (2002,  R)
10
The Perfect Score (2004,  PG-13)
11
Debating Robert Lee (2004,  Unrated)
12
Hairspray (1988,  PG)
13
Misery (1990,  R)
14
American Beauty (1999,  R)
15
Thumbsucker (2005,  R)
16
Never Been Kissed (1999,  PG-13)
17
What Women Want (2001,  PG-13)
18
Here Comes Mr. Jordan (1941,  Unrated)
19
Save the Last Dance (2001,  PG-13)
20
Pretty Woman (1990,  R)
21
A Walk to Remember (2002,  PG)
22
Mean Girls (2004,  PG-13)
23
The Sixth Sense (1999,  PG-13)
24
Disturbia (2007,  PG-13)
25
The Reaping (2007,  R)
26
Pay It Forward (2000,  PG-13)
27
Rain Man (1988,  R)
28
X-Men (2000,  PG-13)
29
The Lion King (1994,  G)
30
Final Destination (2000,  R)
31
Rat Race (2001,  PG-13)
32
Hocus Pocus (1993,  PG)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments