My Favorite Movies


  1. ryuuzakikun
  2. Ryuzaki

Give list a short description

  ryuuzakikun's Rating My Rating
1
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest (2006,  PG-13)
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest 5.0 Stars
awesome movie, want to see it again :D
Click to Rate
2
Silent Hill (2006,  R)
Silent Hill 5.0 Stars
MY FAVORITE MOVIE EVAAAAAR! :D :D
Click to Rate
3
Lemony Snicket's A Series of Unfortunate Events (2004,  PG)
Lemony Snicket's A Series of Unfortunate Events 5.0 Stars
It's such a perfect movie :)
Click to Rate
4
The Ring (2002,  PG-13)
The Ring Want To See
Seen half of it and loved it. Want to see the rest soon . . .
Click to Rate
5
Titanic (1997,  PG-13)
Titanic 5.0 Stars
Passionate movie, absoloutly amazing. It made my cry - I think it would of made everyone.
Click to Rate
6
The Nightmare Before Christmas (The Nightmare Before Christmas in Disney Digital 3-D) (1993,  PG)
The Nightmare Before Christmas (The Nightmare Before Christmas in Disney Digital 3-D) 5.0 Stars
Awesome awesome AWESOME.
Click to Rate
7
Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street (2007,  R)
Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street 5.0 Stars
I loved the music in this movie and all of it was great :D awesome, everyone must see it.
Click to Rate
8
Failure to Launch (2006,  PG-13)
Failure to Launch 4.5 Stars
Only watched it because of Justin Bartha. It was a good movie, and he was cute in it :D
Click to Rate
9
National Treasure (2004,  PG)
National Treasure 5.0 Stars
Mmmmm Justin Bartha :) besides that...it was really good.
Click to Rate
10
El Orfanato (The Orphanage) (2007,  R)
El Orfanato (The Orphanage) 5.0 Stars
A fantastic thriller/horror movie that I enjoyed alot. The theme reminded me alot of Rule of Rose. It included all it's incredible and creepy scenes that I was expecting, but brought them out into a very unexpecting and wonderful way. Definitely a movie for any horror fan.
Click to Rate
11
Death Note (Desu nôto) (2006,  Unrated)
Death Note (Desu nôto) 5.0 Stars
This movie is fantastic. :DDD
Click to Rate

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments