My Favorite Movies


  1. SabakuNoGaara
  2. Crystal

Um, basically...title says all. ^_^'' my Fav movies...!!

  SabakuNoGaara's Rating My Rating
1
Pirates of the Caribbean - The Curse of the Black Pearl (2003,  PG-13)
Pirates of the Caribbean - The Curse of the Black Pearl
Super cool...!!!!!!
2
The Lord of the Rings - The Return of the King (2003,  PG-13)
The Lord of the Rings - The Return of the King
Super cool ^_^
3
Shrek 2 (2004,  PG)
Shrek 2
One of my absolute favourite of all times...!!!
4
A Walk to Remember (2002,  PG)
A Walk to Remember
Oooh I watched part of this before. Definately want to see it.
5
The Medallion (2003,  PG-13)
The Medallion
Super funny, must watch movie!! Jackie Chan; hilarious as ever
6
The Day After Tomorrow (2004,  PG-13)
The Day After Tomorrow
SUPER COOL MOVIE!!!
7
School of Rock (2003,  PG-13)
School of Rock
Cool! Love the music. Jack Black is major funny.
8
The Nightmare Before Christmas (2008,  PG)
The Nightmare Before Christmas
Super cool!! Great songs.
9
Braveheart (1995,  R)
Braveheart
OMG so violent but super cool, too!
10
Tim Burton's Corpse Bride (2005,  PG)
Tim Burton's Corpse Bride
Super funny and great songs...!!

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments