My Favorite Movies
| sagecharles's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Children of Men (2006, R) |
|
| 2 |
The Assassination of Jesse James by the Coward Robert Ford (2007, R) |
|
| 3 |
Pi (1998, R) |
|
| 4 |
Idiocracy (2006, R) |
|
| 5 |
Blade Runner (1982, R) |
|
| 6 |
Zidane, un Portrait du 21e Siècle (Zidane: A 21st Century Portrait) (2006, Unrated) |
|
| 7 |
Twelve Monkeys (12 Monkeys) (1995, R) |
|
| 8 |
The Fountain (2006, PG-13) |
|
| 9 |
William Gibson - No Maps for These Territories (2000, Unrated) |
|
| 10 |
Fight Club (1999, R) |
|
| 11 |
Ninja Scroll (1995, Unrated) |
|
| 12 |
Chopper (2001, R) |
|
| 13 |
The Proposition (2005, R) |
|
| 14 |
Noise (2007, Unrated) |














