My Favorite Movies


  Sakura112007's Rating My Rating
1
Hauru no ugoku shiro (Howl's Moving Castle) (2005,  PG)
Hauru no ugoku shiro (Howl's Moving Castle)
U need to see it!!!
2
Final Fantasy VII - Advent Children (2005,  PG-13)
Final Fantasy VII - Advent Children
KOOL!
3
Titanic (1997,  PG-13)
Titanic
LOVED IT!
4
The Phantom of the Opera (2004,  PG-13)
The Phantom of the Opera
LOVE'ED IT!
5
The Lord of the Rings - The Return of the King (2003,  PG-13)
The Lord of the Rings - The Return of the King
Love it!
6
Inuyasha - Guren no houraijima (Fire on the Mystic Island) (2004,  Unrated)
Inuyasha - Guren no houraijima (Fire on the Mystic Island)
!!!!!!!!
7
Inuyasha - Tenka hadou no ken (Swords of an Honorable Ruler) (2002,  Unrated)
Inuyasha - Tenka hadou no ken (Swords of an Honorable Ruler)
!!!!!!!
8
Inuyasha - Kagami no naka no mugenjou ( The Castle Beyond the Looking Glass ) (2002,  Unrated)
Inuyasha - Kagami no naka no mugenjou ( The Castle Beyond the Looking Glass )
!!!!!
9
Inuyasha - Toki wo koeru omoi ( Affections Touching Across Time ) (2001,  Unrated)
Inuyasha - Toki wo koeru omoi ( Affections Touching Across Time )
WANT 2 SEE IT!!!!
10
Harry Potter and the Goblet of Fire (2005,  PG-13)
Harry Potter and the Goblet of Fire
Can't what for the fifth one to come out1
11
Harry Potter and the Order of the Phoenix (2007,  PG-13)
Harry Potter and the Order of the Phoenix
I LOVED IT!!!!!!!!!!!!!! It's was awesome! My fave part was when Harry was kindof twitching on the floor and Voldemort is in his mind. Thats my fave part but I did think that it was sad. :'(
12
Whisper of the Heart (Mimi wo sumaseba) (If You Listen Closely) (1995,  PG)
Whisper of the Heart (Mimi wo sumaseba) (If You Listen Closely)
I LOVED IT!!
13
John Tucker Must Die (2006,  PG-13)
John Tucker Must Die
It was ok!
14
Batman Begins (2005,  PG-13)
Batman Begins
IT WAS TOTALLY KOOL!!
15
Newsies (1992,  PG)
Newsies
SO TOTALLY KOOL! U MUST SEE!!!
16
Anastasia (1997,  G)
Anastasia
it was ok
17
Eragon (2006,  PG)
Eragon
IT WAS REALLY KOOL!!! I LOVE LOVE ACTION!!!! =^.^=
18
The Prestige (2006,  PG-13)
The Prestige
!!!=^.^=
19
Happily N'Ever After (2006,  PG)
Happily N'Ever After
ok!!=^.^=
20
The Incredibles (2004,  PG)
The Incredibles
FINE
21
Driving Lessons (2006,  PG-13)
Driving Lessons
!!!=^.^=
22
Fantastic Four: Rise of the Silver Surfer (2007,  PG)
Fantastic Four: Rise of the Silver Surfer
I want 2 see it!! =^.^=
23
Amazing Grace (2007,  PG)
Amazing Grace
I WANT TO SEE!!
24
Lemony Snicket's A Series of Unfortunate Events (2004,  PG)
Lemony Snicket's A Series of Unfortunate Events
It was kool!
25
Nancy Drew (2007,  PG)
Nancy Drew
I want to see!!!
26
Peter Pan (2003,  PG)
Peter Pan
I WANT 2 SEE!!
27
Quest For Camelot (1998,  G)
Quest For Camelot
KOOL! I luv to sing!!
28
Final Fantasy X-2 (2003,  Unrated)
Final Fantasy X-2
I LOVE YUNA AND TIDUS TOGETHER!!!!
29
The Road to El Dorado (2000,  PG)
The Road to El Dorado
I like this movie!
30
High School Musical 2 (2007,  G)
High School Musical 2
I WANA T SEE IT!
31
Bratz - Rock Angelz (2005,  Unrated)
Bratz - Rock Angelz
It was ok!
32
Meet the Robinsons (2007,  G)
Meet the Robinsons
I loved the movie!!
33
Pathfinder (2007,  R)
34
A Walk to Remember (2002,  PG)
35
Because I Said So (2007,  PG-13)
36
What's Eating Gilbert Grape (1993,  PG-13)
What's Eating Gilbert Grape
AWESOME!!!!!!!!!!!!!!! IT WAS GREAT!!!
37
Romeo + Juliet (1996,  PG-13)
Romeo + Juliet
I WANT TO SEE IT SOOO BAD!!!
38
Crouching Tiger, Hidden Dragon (Wo hu cang long) (2000,  PG-13)
Crouching Tiger, Hidden Dragon (Wo hu cang long)
REALLY KOOL!
39
Hairspray (2007,  PG)
Hairspray
I REALLY WANT TO SEE IT!
40
Pirates of the Caribbean: At Worlds End (2007,  PG-13)
Pirates of the Caribbean: At Worlds End
I LOVED IT! I thought it was sad when Will got stabed. I really liked it. I thought it was the best out of all three!
41
Catch and Release (2007,  PG-13)
Catch and Release
It was good.
42
School of Rock (2003,  PG-13)
School of Rock
I liked it
43
The Swan Princess (1995,  G)
The Swan Princess
I really liked this. I loved the song " I Is My Idea"!
44
Ghost Rider (2007,  PG-13)
Ghost Rider
I've only seen some of it but I liked it.
45
Blood and Chocolate (2007,  PG-13)
46
Princess Mononoke (Mononoke-hime) (1997,  PG-13)
Princess Mononoke (Mononoke-hime)
SO SO SO KOOL KOOL KOOL!!!=^.^=
47
Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street (2007,  R)
Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street
I LOVED IT!

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments