My Favorite Movies
| Sam409023810's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Crash (2004, R) |
|
| 2 |
The Sting (1973, PG) |
|
| 3 |
Dazed and Confused (1993, R) |
|
| 4 |
Dr. Strangelove Or How I Learned to Stop Worrying and Love the Bomb (1964, PG) |
|
| 5 |
GoodFellas (1990, R) |
|
| 6 |
American Beauty (1999, R) |
|
| 7 |
Boogie Nights (1997, R) |
|
| 8 |
Dinner Rush (2001, R) |
|
| 9 |
Almost Famous (2000, R) |
|
| 10 |
The Dark Knight (2008, PG-13) |
|
| 11 |
El Laberinto del Fauno (Pan's Labyrinth) (2006, R) |
|
| 12 |
Putney Swope (1969, R) |
|
| 13 |
12 Angry Men (1997, PG-13) |
|
| 14 |
The King of Kong: A Fistful of Quarters (2007, PG-13) |
|
| 15 |
Zodiac (2007, R) |
|
| 16 |
Burning Annie (2003, Unrated) |
|
| 17 |
Brick (2006, R) |
|
| 18 |
Clerks (1994, R) |
|
| 19 |
Fight Club (1999, R) |
|
| 20 |
Thank You For Smoking (2006, R) |




















