Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  samanthatan77's Rating My Rating
1
Dirty Dancing (1987,  PG-13)
2
Finding Nemo (2003,  G)
3
Grease (1978,  PG)
4
Pretty Woman (1990,  R)
5
10 Things I Hate About You (1999,  PG-13)
6
Ocean's Eleven (2001,  PG-13)
7
How to Lose a Guy in 10 Days (2003,  PG-13)
8
Back to the Future (1985,  PG)
9
B-hyeong namja chingu (My Boyfriend Is Type-B) (2005,  Unrated)
10
Snoop Dogg's Hood of Horror (2007,  R)
11
At First Sight (1999,  PG-13)
12
Titanic Revealed (2004,  Unrated)
13
Titanic (1997,  PG-13)
14
Ocean Odyssey (2006,  Unrated)
15
My Girl (1991,  PG)
16
My Girl 2 (1996,  PG)
17
Parang-juuibo (My Girl and I) (2005,  Unrated)
18
Yeopgijeogin geunyeo (My Sassy Girl) (2001,  Unrated)
19
My Best Friend's Wedding (1997,  PG-13)
20
Get Rich or Die Tryin' (2005,  R)
21
Die Hard 2 (Die Hard 2: Die Harder) (1990,  R)
22
You'll Never Get Rich (1941,  Unrated)
23
Buffy the Vampire Slayer (1992,  PG-13)
24
Sleeping Beauty (1959,  G)
25
Beauty and the Beast (1986,  G)
26
Twilight (2008,  PG-13)
27
Madagascar: Escape 2 Africa (2008,  PG)
28
Quantum of Solace (2008,  PG-13)
29
Mr. & Mrs. Smith (2005,  PG-13)
30
2 Fast 2 Furious (2003,  PG-13)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments