My Favorite Movies
| sammieovstown's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Pearl Harbor (2001, PG-13) |
|
| 2 |
Dirty Dancing (1987, PG-13) |
|
| 3 |
Mean Girls (2004, PG-13) |
|
| 4 |
The Pursuit of Happyness (2006, PG-13) |
|
| 5 |
Bad Boys II (2003, R) |
|
| 6 |
The Fast and the Furious (2001, PG-13) |
|
| 7 |
2 Fast 2 Furious (2003, PG-13) |
|
| 8 |
Pretty Woman (1990, R) |
|
| 9 |
A Walk to Remember (2002, PG) |
|
| 10 |
10 Things I Hate About You (1999, PG-13) |
|
| 11 |
I, Robot (2004, PG-13) |
|
| 12 |
Wild Wild West (1999, PG-13) |
|
| 13 |
Save the Last Dance (2001, PG-13) |
|
| 14 |
Men in Black II (2002, PG-13) |
|
| 15 |
A Cinderella Story (2004, PG) |
|
| 16 |
Independence Day (1996, PG-13) |
|
| 17 |
Hitch (2005, PG-13) |
|
| 18 |
Grease (1978, PG) |
|
| 19 |
Final Destination (2000, R) |
|
| 20 |
Final Destination 2 (2003, R) |
|
| 21 |
Blood Diamond (2006, R) |
|
| 22 |
Pirates of the Caribbean - The Curse of the Black Pearl (2003, PG-13) |
|
| 23 |
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest (2006, PG-13) |
|
| 24 |
Titanic (1997, PG-13) |
|
| 25 |
Step Up (2006, PG-13) |
|
| 26 |
50 First Dates (2004, PG-13) |
|
| 27 |
Mr. & Mrs. Smith (2005, PG-13) |
|
| 28 |
The Fast and the Furious: Tokyo Drift (2006, PG-13) |
|
| 29 |
High School Musical (2006, Unrated) |
|
| 30 |
40 Days and 40 Nights (2002, R) |
|
| 31 |
War of the Worlds (2005, PG-13) |
|
| 32 |
Ghost (1990, R) |
|
| 33 |
The Day After Tomorrow (2004, PG-13) |
|
| 34 |
White Chicks (2004, PG-13) |


































