My Favorite Movies
| sandrocchia2009's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Apocalypse Now (1979, R) |
|
| 2 |
Breakfast at Tiffany's (1961, Unrated) |
|
| 3 |
Casablanca (1943, Unrated) |
|
| 4 |
Full Metal Jacket (1987, R) |
|
| 5 |
Manhattan (1979, R) |
|
| 6 |
Out of Africa (1985, PG) |
|
| 7 |
Pulp Fiction (1994, R) |
|
| 8 |
Roman Holiday (1953, Unrated) |
|
| 9 |
Somebody Up There Likes Me (1956, Unrated) |
|
| 10 |
Taxi Driver (1976, R) |
|
| 11 |
The Elephant Man (1980, PG) |
|
| 12 |
Once Upon a Time in America (1984, R) |











