My Favorite Movies


  sarahbretherton's Rating My Rating
1
The Waterboy (1998,  PG-13)
2
Excess Baggage (1997,  PG-13)
3
Billy Madison (1995,  PG-13)
4
Happy Gilmore (1996,  PG-13)
5
She's the Man (2006,  PG-13)
6
Little Man (2006,  PG-13)
Little Man
funny seeing that film made me nearly die for laughing so hard
7
Blade (1998,  R)
8
Blade - Trinity (2004,  R)
Blade - Trinity
full of action and ryan reynolds is so funny
9
Blade II (Blade 2) (2002,  R)
Blade II (Blade 2)
great action film
10
Click (2006,  PG-13)
Click
funny just like all the rest of his films
11
The Benchwarmers (2006,  PG-13)
The Benchwarmers
hilarious and so funny to watch
12
Indiana Jones and the Kingdom of the Crystal Skull (2008,  PG-13)
Indiana Jones and the Kingdom of the Crystal Skull
love it
13
Robin Hood: Men in Tights (1993,  PG-13)
Robin Hood: Men in Tights
love it is so funny
14
Earthly Possessions (1999,  R)
Earthly Possessions
stevan dorff is hot in that
15
50 First Dates (2004,  PG-13)
50 First Dates
well good
16
White Chicks (2004,  PG-13)
White Chicks
wicked
17
The Longest Yard (2005,  PG-13)
The Longest Yard
extremly funny and good wicked
18
Shrek 2 (2004,  PG)
Shrek 2
extremly funny
19
The Mummy: Tomb of the Dragon Emperor (2008,  PG-13)
The Mummy: Tomb of the Dragon Emperor
well good and funny
20
A Cinderella Story (2004,  PG)
A Cinderella Story
hot dude in it chad michael murray!
21
The Notebook (2004,  PG-13)
The Notebook
great
22
Save the Last Dance (2001,  PG-13)
Save the Last Dance
great
23
Step Up (2006,  PG-13)
24
Deuce Bigalow: Male Gigolo (1999,  R)
25
Adam Sandler's Eight Crazy Nights (2002,  PG-13)
26
The Hot Chick (2002,  PG-13)
27
You Don't Mess with the Zohan (2008,  PG-13)
28
Deuce Bigalow: European Gigolo (2005,  R)
29
Little Nicky (2000,  PG-13)
30
Big Daddy (1999,  PG-13)
31
The Animal (2001,  PG-13)
32
Aliens (1986,  R)
33
The Terminator (1984,  R)
34
Robin Hood: Prince of Thieves (1991,  PG-13)
35
I Now Pronounce You Chuck and Larry (2007,  PG-13)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments