Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  sassycassie10's Rating My Rating
1
Gekijyouban hagane no renkinjutsushi (Fullmetal Alchemist: The Movie - Conqueror of Shamballa) (2005,  PG-13)
Gekijyouban hagane no renkinjutsushi (Fullmetal Alchemist: The Movie - Conqueror of Shamballa)
YESSSSSSSS A FRIKEN ANIME MOVIE!!!!
2
Neko no Ongaeshi (The Cat Returns) (2002,  G)
Neko no Ongaeshi (The Cat Returns)
I <3 this movie
3
Hauru no ugoku shiro (Howl's Moving Castle) (2005,  PG)
Hauru no ugoku shiro (Howl's Moving Castle)
I think thiz movie is my fav of all of them
4
Spirited Away (Sen to Chihiro no kamikakushi) (2001,  PG)
Spirited Away (Sen to Chihiro no kamikakushi)
This iz probably the first anime movie i ever saw
5
John Tucker Must Die (2006,  PG-13)
John Tucker Must Die
YESSS like one of my all time fav!!
6
Step Up (2006,  PG-13)
Step Up
One of my movies thatz not ANIME!!
7
Finding Nemo (2003,  G)
8
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest (2006,  PG-13)
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest
I knew u were going to send this ^_^
9
Pirates of the Caribbean - The Curse of the Black Pearl (2003,  PG-13)
10
Over the Hedge (2006,  PG)
Over the Hedge
YESS i toatlly 4got about this AWSOME movie
11
Majo no takkyûbin (Kiki's Delivery Service) (1989,  G)
Majo no takkyûbin (Kiki's Delivery Service)
STFU I so <3 dis movie TT_TT but i don't own it
12
Stick It (2006,  PG-13)
Stick It
YESS my frnds fav itz a rlly good movie though
13
Shark Tale (2004,  PG)
Shark Tale
Shark tale is awsome ^_^
14
The Sisterhood of the Traveling Pants (2005,  PG)
The Sisterhood of the Traveling Pants
i actually <3 this movie ^_^
15
Bleach: Memories of Nobody (2006,  Unrated)
Bleach: Memories of Nobody
i haven't actually seen it ^^; but i no itz going 2 b fantastic
16
Naruto the Movie: Ninja Clash in the Land of Snow (Gekijô-ban Naruto: Daikatsugeki!) (2004,  Unrated)
Naruto the Movie: Ninja Clash in the Land of Snow (Gekijô-ban Naruto: Daikatsugeki!)
i <3 this movie with my all my heart ^_^
17
Naruto Movie 2: Gekijyouban Naruto daigekitotsu! Maboroshi no chiteiiseki dattebayo! (2005,  Unrated)
Naruto Movie 2: Gekijyouban Naruto daigekitotsu! Maboroshi no chiteiiseki dattebayo!
i<3 this movie as much as the first one which is alot ^_^
18
High School Musical (2006,  Unrated)
High School Musical
this movie i didn't like at first but now i do ^_^

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments