My Favorite Movies


  sasukexxitachixxuchiha's Rating My Rating
1
Harry Potter and the Order of the Phoenix (2007,  PG-13)
Harry Potter and the Order of the Phoenix 5.0 Stars
am bustin' to see this!!!!!I CAN'T WAIT!!!!!
Click to Rate
2
Harry Potter and the Goblet of Fire (2005,  PG-13)
Click to Rate
3
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban (2004,  PG)
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban 5.0 Stars
a really great movie
Click to Rate
4
Harry Potter and the Chamber of Secrets (2002,  PG)
Harry Potter and the Chamber of Secrets 5.0 Stars
sooooo goooood
Click to Rate
5
Harry Potter and the Sorcerer's Stone (Harry Potter and the Philosopher's Stone) (2001,  PG)
Harry Potter and the Sorcerer's Stone (Harry Potter and the Philosopher's Stone) 5.0 Stars
one of the best movies ever!!!!
Click to Rate
6
X-Men (2000,  PG-13)
Click to Rate
7
X-Men: The Last Stand (2006,  PG-13)
Click to Rate
8
X2 (2003,  PG-13)
Click to Rate
9
Pirates of the Caribbean: At Worlds End (2007,  PG-13)
Click to Rate
10
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest (2006,  PG-13)
Click to Rate
11
Pirates of the Caribbean - The Curse of the Black Pearl (2003,  PG-13)
Click to Rate
12
The Pink Panther (2006,  PG)
The Pink Panther 4.5 Stars
soooo funny!!!
Click to Rate
13
The Crocodile Hunter - Collision Course (2002,  PG)
The Crocodile Hunter - Collision Course 4.5 Stars
really good
Click to Rate
14
Crocodile Dundee (1986,  PG-13)
Click to Rate
15
Crocodile Dundee II (1988,  PG)
Click to Rate
16
Crocodile Dundee in Los Angeles (2001,  PG)
Crocodile Dundee in Los Angeles 5.0 Stars
beat one out of the three!!!
Click to Rate
17
The Simpsons Movie (2007,  PG-13)
The Simpsons Movie 4.5 Stars
i thought it wasn't as good as the tv show but still good!!!
Click to Rate
18
High School Musical (2006,  Unrated)
Click to Rate
19
It Takes Two (1995,  PG)
Click to Rate
20
New York Minute (2004,  PG)
Click to Rate
21
When in Rome (2002,  G)
Click to Rate
22
Holiday in the Sun (2001,  G)
Click to Rate
23
Passport To Paris (1999,  G)
Click to Rate
24
Billboard Dad (1998,  G)
Click to Rate
25
High School Musical 2 (2007,  Unrated)
High School Musical 2 5.0 Stars
soo cool!!!
Click to Rate
26
Switching Goals (2000,  Unrated)
Click to Rate
27
The Incredibles (2004,  PG)
Click to Rate
28
Finding Nemo (2003,  G)
Click to Rate
29
Mr. & Mrs. Smith (2005,  PG-13)
Click to Rate
30
Shrek 2 (2004,  PG)
Click to Rate
31
The Chronicles of Narnia: The Lion, The Witch and The Wardrobe (2005,  PG)
Click to Rate
32
Shrek the Third (Shrek 3) (2007,  PG)
Shrek the Third (Shrek 3) 4.5 Stars
not as good as hte first but still a good movie
Click to Rate
33
Shrek (2001,  PG)
Shrek 5.0 Stars
soooo funny!!!!!
Click to Rate
34
Happy Feet (2006,  PG)
Click to Rate
35
Scary Movie 4 (2006,  PG-13)
Click to Rate
36
Scary Movie (2000,  R)
Click to Rate
37
She's the Man (2006,  PG-13)
Click to Rate
38
Mean Girls (2004,  PG-13)
Click to Rate
39
Cheaper by the Dozen (2003,  PG)
Click to Rate
40
Cheaper by the Dozen 2 (2005,  PG)
Click to Rate
41
Cars (2006,  G)
Click to Rate
42
Rabbit-Proof Fence (2002,  PG)
Click to Rate
43
Naruto Movie 2: Gekijyouban Naruto daigekitotsu! Maboroshi no chiteiiseki dattebayo! (2005,  Unrated)
Naruto Movie 2: Gekijyouban Naruto daigekitotsu! Maboroshi no chiteiiseki dattebayo! 4.5 Stars
kwl
Click to Rate
44
Naruto the Movie - NCM Event (,  Unrated)
Click to Rate
45
Naruto Movie 1: Daikatsugeki! Yukihime ninpôchô dattebayo!! (Naruto the Movie) (2004,  Unrated)
Naruto Movie 1: Daikatsugeki! Yukihime ninpôchô dattebayo!! (Naruto the Movie) 5.0 Stars
A really good movie!!!
Click to Rate
46
To Kill A Mockingbird (1962,  Unrated)
Click to Rate

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments