My Favorite Movies


  sbailey32's Rating My Rating
1
E.T. - The Extra-Terrestrial (1982,  PG)
E.T. - The Extra-Terrestrial 5.0 Stars
make me cry movie
Click to Rate
2
Save the Last Dance (2001,  PG-13)
Save the Last Dance 5.0 Stars
great movie
Click to Rate
3
Pretty Woman (1990,  R)
Pretty Woman 5.0 Stars
my fav movie
Click to Rate
4
8 Mile (2002,  R)
Click to Rate
5
Charlie and the Chocolate Factory (2005,  PG)
Click to Rate
6
50 First Dates (2004,  PG-13)
Click to Rate
7
The Matrix (1999,  R)
Click to Rate
8
2 Fast 2 Furious (2003,  PG-13)
Click to Rate
9
Saw II (2005,  R)
Click to Rate
10
War of the Worlds (2005,  PG-13)
Click to Rate
11
Mr. & Mrs. Smith (2005,  PG-13)
Click to Rate
12
Meet The Fockers (2004,  PG-13)
Click to Rate
13
Ace Ventura: Pet Detective (1994,  PG-13)
Click to Rate
14
Spider-Man (2002,  PG-13)
Click to Rate
15
The Chronicles of Narnia: The Lion, The Witch and The Wardrobe (2005,  PG)
Click to Rate
16
Shrek 2 (2004,  PG)
Click to Rate
17
Titanic (1997,  PG-13)
Click to Rate
18
Dirty Dancing (1987,  PG-13)
Click to Rate
19
A Walk to Remember (2002,  PG)
Click to Rate
20
Forrest Gump (1994,  PG-13)
Click to Rate
21
Harry Potter and the Goblet of Fire (2005,  PG-13)
Click to Rate
22
The Godfather (1972,  R)
Click to Rate
23
Saving Private Ryan (1998,  R)
Click to Rate
24
Happy Gilmore (1996,  PG-13)
Click to Rate
25
The Amityville Horror (2005,  R)
Click to Rate

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments