My Favorite Movies
| sbroadway's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Braveheart (1995, R) |
|
| 2 |
The Notebook (2004, PG-13) |
|
| 3 |
Finding Nemo (2003, G) |
|
| 4 |
Office Space (1999, R) |
|
| 5 |
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest (2006, PG-13) |
|
| 6 |
Pulp Fiction (1994, R) |
|
| 7 |
Shrek (2001, PG) |
|
| 8 |
Forrest Gump (1994, PG-13) |
|
| 9 |
Pirates of the Caribbean - The Curse of the Black Pearl (2003, PG-13) |
|
| 10 |
Pirates of the Caribbean: At Worlds End (2007, PG-13) |
|
| 11 |
The Prestige (2006, PG-13) |
|
| 12 |
Saving Private Ryan (1998, R) |












