My Favorite Movies
| scoopyblue's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Pirates of the Caribbean - The Curse of the Black Pearl (2003, PG-13) |
|
| 2 |
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest (2006, PG-13) |
|
| 3 |
Pirates of the Caribbean: At Worlds End (2007, PG-13) |
|
| 4 |
Blow (2001, R) |
|
| 5 |
Donnie Brasco (1997, R) |
|
| 6 |
The Brave (1997, Unrated) |
|
| 7 |
High School Musical (2006, Unrated) |
|
| 8 |
Paycheck (2003, PG-13) |
|
| 9 |
Arizona Dream (1993, R) |
|
| 10 |
Mr. Deeds (2002, PG-13) |
|
| 11 |
Gangs of New York (2002, R) |
|
| 12 |
Titanic (1997, PG-13) |
|
| 13 |
Are We There Yet? (2005, PG) |
|
| 14 |
The Astronaut's Wife (1999, R) |
|
| 15 |
From Hell (2001, R) |
|
| 16 |
North & South (, Unrated) |
|
| 17 |
Gone in 60 Seconds (Gone in Sixty Seconds) (2000, PG-13) |
|
| 18 |
White Men Can't Jump (1992, R) |

















