Share this List

Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies

  1. scooterbraque
  2. braque

bid fan of jl, he's so hott!
the king 2, it never gets old, you'll be watching it when ur 50 with your grand kids, its timeless.

  scooterbraque's Rating My Rating
1
Family Guy Presents Stewie Griffin: The Untold Story (,  Unrated)
Click to Rate
2
Ferris Bueller's Day Off (1986,  PG)
Ferris Bueller's Day Off 5.0 Stars
omfg, lmao, ttyl like me!
Click to Rate
3
Napoleon Dynamite (2004,  PG)
Napoleon Dynamite 5.0 Stars
he's my idol, can you tell? watch me do the dance!
Click to Rate
4
Dawn of the Dead (1979,  R)
Dawn of the Dead 5.0 Stars
i find it amusing
Click to Rate
5
Silent Hill (2006,  R)
Silent Hill 5.0 Stars
that actually scared me and confused me!
Click to Rate
6
The Lion King (1994,  G)
The Lion King 3.5 Stars
i siriously just watched that, i kinda cried, i thinl
Click to Rate
7
The Nightmare Before Christmas (The Nightmare Before Christmas in Disney Digital 3-D) (1993,  PG)
The Nightmare Before Christmas (The Nightmare Before Christmas in Disney Digital 3-D) 5.0 Stars
i love this movie to the bone! ever since i first saw it!
Click to Rate
8
Blades of Glory (2007,  PG-13)
Blades of Glory 5.0 Stars
halarious, but its just a big gay joke
Click to Rate
9
Lord of War (2005,  R)
Lord of War 5.0 Stars
Jared is so fuckin hot id bang his ass any day
Click to Rate
10
Finding Nemo (2003,  G)
Finding Nemo 4.0 Stars
this movie is good. its got suspense to if Marlin will find Nemo. Very enjoyable. Good family movie.
Click to Rate
11
The Lord of the Rings - The Two Towers (2002,  PG-13)
Click to Rate
12
The Lord of the Rings - The Return of the King (2003,  PG-13)
Click to Rate
13
Harry Potter and the Sorcerer's Stone (Harry Potter and the Philosopher's Stone) (2001,  PG)
Harry Potter and the Sorcerer's Stone (Harry Potter and the Philosopher's Stone) 4.0 Stars
i am a harry potter/magic freak!
Click to Rate
14
The Lord of the Rings - The Fellowship of the Ring (2001,  PG-13)
The Lord of the Rings - The Fellowship of the Ring 4.0 Stars
the one guy with the brown hair that hangs with the blond guy is kinda cute, i just watched that yesterday
Click to Rate
15
The Lion King 2 - Simba's Pride (1998,  G)
The Lion King 2 - Simba's Pride 4.0 Stars
deception, disgrace, he asked for trouble the moment he came ahooom! yah, just seen it again, love it
Click to Rate
16
Ghostbusters (1984,  PG)
Ghostbusters 3.0 Stars
awesome tune, i was singing it the other day...
muh ah ha ha!
Click to Rate
17
The Mummy (1999,  PG-13)
The Mummy 3.0 Stars
this is weird
Click to Rate
18
Beetlejuice (1988,  PG)
Beetlejuice 3.0 Stars
my sister used to get dreams that beetlejuice would rape my my
Click to Rate
19
Red Dragon (2002,  R)
Red Dragon 4.5 Stars
that shiot is fucked up, just the way i like it! lol!
Click to Rate
20
Harry Potter and the Goblet of Fire (2005,  PG-13)
Harry Potter and the Goblet of Fire 3.5 Stars
Dan is soo cute with his hair like that. Any dude that has medium brown hair and blue eyes could almost steal my heart! lol.
Click to Rate
21
White Chicks (2004,  PG-13)
White Chicks 4.0 Stars
really funny!
Click to Rate

Comments (2)

Post a comment

Recent Comments

  1. scooterbraque
    scooterbraque posted 118 days ago

    how low can u go

  2. scooterbraque
    scooterbraque posted 118 days ago

    i wanna make some babies,
    i want to get it on
    i want to make you horny
    but i cant get it up
    ***
    uh, jesus, hold on a second, just give it a minute, do something sex, i dont care what, whatever you do dont talk about ur f-ing bf when were having sex how about that?!?! ever hear that, great song!