My Favorite Movies


  scorpiomagick's Rating My Rating
1
Night of the Living Dead (1968,  Unrated)
2
Zardoz (1974,  R)
3
Bram Stoker's Dracula (1992,  R)
4
Planet Terror (Grindhouse Presents: Robert Rodriguez's Planet Terror) (2007,  R)
5
Dune (1984,  PG-13)
6
The Crow (1994,  R)
7
Interview with the Vampire (1994,  R)
8
The Prophecy (1995,  R)
9
1408 (2007,  PG-13)
10
Castle of Blood (Danza macabra)(Coffin of Terror)(Dimensions in Death)(Tombs of Terror) (1964,  Unrated)
11
Orgy of the Dead (1965,  Unrated)
12
The Texas Chainsaw Massacre (1974,  R)
13
Alucarda (,  Unrated)
14
Dawn of the Dead (1979,  R)
15
Day of the Dead (1985,  Unrated)
16
Land of the Dead (2005,  R)
17
Diary of the Dead (2007,  R)
18
The Shining (1980,  R)
19
Hellraiser (1987,  R)
20
The Lost Boys (1987,  R)
21
The Witches of Eastwick (1987,  R)
22
The Gate (1987,  PG-13)
23
American Gothic (Hide and Shriek) (1988,  R)
24
Elvira, Mistress of the Dark (1988,  PG-13)
25
Pet Sematary (1989,  R)
26
The 'Burbs (1989,  PG)
27
Body Parts (1991,  R)
28
Seven (Se7en) (1995,  R)
29
The Devil's Advocate (1997,  R)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments