You are not logged in.
Sign In or Register
Home
Movies
In Theaters
On DVD
Rate Movies
Recommended Movies
Actors
Actor Home
Actor Photos
Actress Photos
Random Actor
News
Top Stories
Most Recent
My Saved Stories
My Submitted Stories
Profile
"
My Profile
My Ratings
My Lists
My Favorite Actors
My Favorite Photos
My Favorite Videos
Skins Gallery
My Friends
My Friends
My Conversations
My Friends' Reviews
Movie Night Planner
Invite
Meet People
People You May Know
People Like Me
People Online Now
Top User Charts
Find a User
Movie Compatibility Test
Fun Stuff
Watch Now
Never-Ending Quiz
|
Quizzes
|
Polls
|
Lists
|
Videos
|
Photos
|
Forums
|
Wiki
More Lists
|
Create a List
Top Lists
Related Lists
wilsoncharity's new List
by
Charity
divababygirl's new List
by
maria
Movies I've Seen
by
Yasmine
rainstorm1904's new List
by
Mary
Cool Movies
by
Madison
View More Lists
Share this List
Share this link by email, IM, or post it anywhere
My Favorite Movies
Next list
Scott
scottywarne's Rating
My Rating
1
Pirates of the Caribbean - The Curse of the Black Pearl
(2003, PG-13)
2
Pirates of the Caribbean: At Worlds End
(2007, PG-13)
3
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest
(2006, PG-13)
4
Ace Ventura: Pet Detective
(1994, PG-13)
5
Ace Ventura - When Nature Calls
(1995, PG-13)
6
Back to the Future
(1985, PG)
7
Back to the Future Part II
(1989, PG)
8
Back to the Future Part III
(1990, PG)
9
Big Momma's House
(2000, PG-13)
10
Cheaper by the Dozen
(2003, PG)
11
Ghostbusters
(1984, PG)
12
Harry Potter and the Sorcerer's Stone (Harry Potter and the Philosopher's Stone)
(2001, PG)
13
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban
(2004, PG)
14
Harry Potter and the Order of the Phoenix
(2007, PG-13)
15
Harry Potter and the Goblet of Fire
(2005, PG-13)
16
Harry Potter and the Chamber of Secrets
(2002, PG)
17
Hitch
(2005, PG-13)
18
Ice Age
(2002, PG)
19
I, Robot
(2004, PG-13)
20
Meet The Fockers
(2004, PG-13)
21
Meet the Parents
(2000, PG-13)
22
Monster-in-Law
(2005, PG-13)
23
My Big Fat Greek Wedding
(2002, PG)
24
Shaun of the Dead
(2004, R)
25
Shrek the Third (Shrek 3)
(2007, PG)
26
Shrek 2
(2004, PG)
27
Shrek
(2001, PG)
28
The Bourne Ultimatum
(2007, PG-13)
29
The Bourne Supremacy
(2004, PG-13)
30
The Bourne Identity
(2002, PG-13)
31
The Da Vinci Code
(2006, PG-13)
32
The Italian Job
(2003, PG-13)
33
The Simpsons Movie
(2007, PG-13)
34
Doctor Who
(1996, Unrated)
35
Comic Relief: Doctor Who and the Curse of Fatal Death
(1999, Unrated)
36
Doctor Who: Dimensions in Time
(1993, Unrated)
Comments (0)
Post a comment
Recent Comments