My Favorite Movies


  scout214's Rating My Rating
1
Freeway (1996,  R)
2
Election (1999,  R)
3
Halloween (1978,  R)
4
The Breakfast Club (1985,  R)
5
Mean Girls (2004,  PG-13)
Mean Girls
tina fey is brilliant. this movie is often on my employee picks wall at work..(a video store)
6
Who's Afraid of Virginia Woolf? (1966,  Unrated)
7
Breakfast at Tiffany's (1961,  Unrated)
8
Go (1999,  R)
9
The Rocky Horror Picture Show (1975,  R)
10
Crash (1996,  NC-17)
11
The 40 Year Old Virgin (2005,  R)
12
Little Miss Sunshine (2006,  R)
13
Sherrybaby (2006,  R)
Sherrybaby
best movie of the year. One of the most honest movies I can remember seeing

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments