My Favorite Movies
| secretagentgirl's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Gladiator (2000, R) |
|
| 2 |
Pretty Woman (1990, R) |
|
| 3 |
Love Actually (2003, R) |
|
| 4 |
Transformers (2007, PG-13) |
|
| 5 |
There's Something About Mary (1998, R) |
|
| 6 |
Finding Nemo (2003, G) |
|
| 7 |
Notting Hill (1999, PG-13) |
|
| 8 |
Knocked Up (2007, R) |
|
| 9 |
Love Stinks (1999, R) |
|
| 10 |
Clueless (1995, PG-13) |
|
| 11 |
Shrek (2001, PG) |
|
| 12 |
The Godfather (1972, R) |












