My Favorite Movies

  1. secretery
  2. Nevzat

Give list a short description

  secretery's Rating My Rating
1
Interview with the Vampire (1994,  R)
Interview with the Vampire 3.5 Stars
good
Click to Rate
2
Jurassic Park (1993,  PG-13)
Jurassic Park 5.0 Stars
very good
Click to Rate
3
The Mummy (1999,  PG-13)
The Mummy 4.5 Stars
good
Click to Rate
4
Superman II (1981,  PG)
Superman II 4.5 Stars
very good
Click to Rate
5
House of Wax (2005) (2005,  R)
House of Wax (2005) 5.0 Stars
very good
Click to Rate
6
Spider-Man 3 (2007,  PG-13)
Spider-Man 3 4.5 Stars
very good
Click to Rate
7
Back to the Future (1985,  PG)
Back to the Future 4.5 Stars
very good
Click to Rate
8
The Lion King (1994,  G)
The Lion King 3.5 Stars
good
Click to Rate
9
American Pie 2 (2001,  R)
Click to Rate
10
Batman (1989,  PG-13)
Batman 3.5 Stars
good
Click to Rate
11
Jaws (1975,  PG)
Click to Rate
12
Batman Begins (2005,  PG-13)
Click to Rate
13
Harry Potter and the Sorcerer's Stone (Harry Potter and the Philosopher's Stone) (2001,  PG)
Click to Rate
14
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace (1999,  PG)
Click to Rate
15
Crocodile Dundee (1986,  PG-13)
Click to Rate
16
Hercules (1997) (1997,  G)
Click to Rate
17
Never Back Down (2008,  PG-13)
Click to Rate
18
StrangeLand (1998,  R)
Click to Rate
19
Hababam Sinifi (Outrageous Class) (1975,  Unrated)
Hababam Sinifi (Outrageous Class) 5.0 Stars
very,very good.
Click to Rate

Comments (0)

Post a comment

Recent Comments