Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  sexybori01's Rating My Rating
1
The Lake House (2006,  PG)
The Lake House
LOVED IT....
2
Premonition (2007,  PG-13)
3
The Holiday (2006,  PG-13)
4
Memoirs of a Geisha (2005,  PG-13)
5
Arthur and the Invisibles (Arthur and the Minimoys) (2007,  PG)
Arthur and the Invisibles (Arthur and the Minimoys)
very cute!!! I loved it!
6
Spider-Man 3 (2007,  PG-13)
7
Night at the Museum (2006,  PG)
8
El Laberinto del Fauno (Pan's Labyrinth) (2006,  R)
9
The Departed (2006,  R)
The Departed
Very Good, worth seeing it!
10
Deja Vu (2006,  PG-13)
Deja Vu
This Movie is awesome.....Is worth seeing.
11
300 (2007,  R)
12
Blood Diamond (2006,  R)
13
Ghost Rider (2007,  PG-13)
14
The Da Vinci Code (2006,  PG-13)
15
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest (2006,  PG-13)
16
Eragon (2006,  PG)
17
The Silence of the Lambs (1991,  R)
18
Hannibal (2001,  R)
19
Red Dragon (2002,  R)
20
Hannibal Rising (2007,  R)
21
AVP - Alien Vs. Predator (2004,  PG-13)
22
Van Helsing (2004,  PG-13)
23
Man on Fire (2004,  R)
24
National Treasure (2004,  PG)
25
The Bourne Supremacy (2004,  PG-13)
26
Gladiator (2000,  R)
27
X2 (2003,  PG-13)
28
The Count of Monte Cristo (2002,  PG-13)
29
The Legend of Zorro (2005,  PG)
30
The Matrix (1999,  R)
31
Aeon Flux (2005,  PG-13)
32
The Mummy Returns (2001,  PG-13)
33
Spider-Man (2002,  PG-13)
34
Hulk (2003,  PG-13)
35
Face/Off (1997,  R)
Face/Off
Love this movie. These actors rock.
36
The Talented Mr. Ripley (1999,  R)
37
Flightplan (2005,  PG-13)
38
Ocean's Twelve (2004,  PG-13)
39
Click (2006,  PG-13)
40
How to Lose a Guy in 10 Days (2003,  PG-13)
41
Ever After - A Cinderella Story (1998,  PG-13)
Ever After - A Cinderella Story
I LOVE THIS MOVIE
42
50 First Dates (2004,  PG-13)
43
Never Been Kissed (1999,  PG-13)
44
A Walk to Remember (2002,  PG)
45
Serendipity (2001,  PG-13)
Serendipity
If you believe in faith see this movie.
46
Kate & Leopold (2001,  PG-13)
47
Charlie and the Chocolate Factory (2005,  PG)
48
Mr. & Mrs. Smith (2005,  PG-13)
49
Wedding Crashers (2005,  R)
50
Unfaithful (2002,  R)
51
Titanic (1997,  PG-13)
52
The Chronicles of Narnia: The Lion, The Witch and The Wardrobe (2005,  PG)
53
The Lion King (1994,  G)
54
Happily N'Ever After (2006,  PG)
55
Scooby-Doo (2002,  PG)
56
Mulan (1998,  G)
57
Finding Nemo (2003,  G)
58
Shrek 2 (2004,  PG)
59
Barnyard (2006,  PG)
60
Monsters, Inc. (2001,  G)
61
Madagascar (2005,  PG)
62
Shark Tale (2004,  PG)
63
Toy Story (1995,  G)
64
Toy Story 2 (1999,  G)
65
Meet the Robinsons (2007,  G)
66
Chicken Little (2005,  G)
67
Antz (1998,  PG)
68
Cars (2006,  G)
69
Over the Hedge (2006,  PG)
70
Tim Burton's Corpse Bride (2005,  PG)
71
The Return of Jafar (Aladdin 2) (1994,  G)
72
Flushed Away (2006,  PG)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments