My Favorite Movies
| SexyShoes16010804's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Horror (2002, R) |
|
| 2 |
Whatever (1998, R) |
|
| 3 |
Hairspray (1988, PG) |
|
| 4 |
Mad Money (2008, PG-13) |
|
| 5 |
Last Holiday (2006, PG-13) |
|
| 6 |
Bringing Down The House (2003, PG-13) |
|
| 7 |
Set It Off (1996, R) |
|
| 8 |
The Secret Life of Bees (2008, PG-13) |
|
| 9 |
Beauty Shop (2005, PG-13) |
|
| 10 |
The Perfect Holiday (2007, PG) |
|
| 11 |
Chicago (2002, PG-13) |
|
| 12 |
Mama Flora's Family (1999, Unrated) |
|
| 13 |
Stranger Than Fiction (2006, PG-13) |
|
| 14 |
Living Out Loud (1998, R) |
|
| 15 |
Brown Sugar (2002, PG-13) |
|
| 16 |
House Party 2 (1991, R) |
|
| 17 |
Jungle Fever (1991, R) |
|
| 18 |
Queen Sized (2008, Unrated) |
|
| 19 |
Fever Pitch (1997, R) |
|
| 20 |
50 First Dates (2004, PG-13) |
|
| 21 |
But I'm A Cheerleader (2000, R) |
|
| 22 |
I Am Legend (2007, PG-13) |
|
| 23 |
The Facts of Life Reunion (2001, Unrated) |
|
| 24 |
Sister Act (1992, PG) |
|
| 25 |
Charlie's Angels (2000, PG-13) |
|
| 26 |
Disturbia (2007, PG-13) |
|
| 27 |
The Wedding Singer (1997, PG-13) |
|
| 28 |
White Chicks (2004, PG-13) |
|
| 29 |
Two Can Play That Game (2001, R) |
|
| 30 |
Why Did I Get Married? (2007, PG-13) |
|
| 31 |
Hair Show (2004, PG-13) |
|
| 32 |
The Jerk (1979, R) |
|
| 33 |
Rounders (1998, R) |
|
| 34 |
Angus (1995, PG-13) |
|
| 35 |
Friday (1995, R) |
|
| 36 |
Next Friday (2000, R) |
|
| 37 |
Friday After Next (2002, R) |
|
| 38 |
Deliver Us from Eva (2003, R) |
|
| 39 |
How High (2001, R) |
|
| 40 |
Ray (2004, PG-13) |
|
| 41 |
Shrek 2 (2004, PG) |
|
| 42 |
Pretty Woman (1990, R) |
|
| 43 |
Runaway Bride (1999, PG) |
|
| 44 |
Soul Food (1997, R) |
|
| 45 |
American Psycho (2000, R) |












































