Share this List

Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies

  SexyTaurian33452959's Rating My Rating
1
The Protector (Tom yum goong) (Warrior King) (2005,  R)
Click to Rate
2
Disappearing Acts (2000,  R)
Click to Rate
3
Boyz n the Hood (1991,  R)
Click to Rate
4
Awake (2007,  R)
Click to Rate
5
How Stella Got Her Groove Back (1998,  R)
Click to Rate
6
Soul Food (1997,  R)
Click to Rate
7
Holiday Heart (2000,  R)
Click to Rate
8
Rosewood (1997,  R)
Click to Rate
9
Monster's Ball (2001,  R)
Click to Rate
10
Their Eyes Were Watching God (2005,  Unrated)
Click to Rate
11
Animal (,  Unrated)
Click to Rate
12
Hustle & Flow (2005,  R)
Click to Rate
13
Iron Man (2008,  PG-13)
Click to Rate
14
Halloween - Resurrection (2002,  R)
Click to Rate
15
Halloween (1978,  R)
Click to Rate
16
Halloween H2O (1998,  R)
Click to Rate
17
Halloween II (1981,  R)
Click to Rate
18
Halloween (2007) (2007,  R)
Click to Rate
19
Claudine (1974,  PG)
Click to Rate
20
Lady Sings the Blues (1972,  R)
Click to Rate
21
Sparkle (1976) (1976,  PG)
Click to Rate
22
Malcolm X (1992,  PG-13)
Click to Rate
23
Glory (1989,  R)
Click to Rate
24
The Shawshank Redemption (1994,  R)
Click to Rate
25
Romeo + Juliet (1996,  PG-13)
Click to Rate
26
Gangs of New York (2002,  R)
Click to Rate
27
John Q (2001,  PG-13)
Click to Rate
28
Training Day (2001,  R)
Click to Rate
29
He Got Game (1998,  R)
Click to Rate
30
The Hurricane (1999,  R)
Click to Rate
31
Remember the Titans (2000,  PG)
Click to Rate
32
Mo' Better Blues (1990,  R)
Click to Rate
33
American Gangster (2007,  R)
Click to Rate
34
Hotel Rwanda (2005,  PG-13)
Click to Rate
35
Collateral (2004,  R)
Click to Rate
36
Vanilla Sky (2001,  R)
Click to Rate
37
Mission Impossible (1996,  PG-13)
Click to Rate
38
Mission Impossible 2 (2000,  PG-13)
Click to Rate
39
Mission: Impossible III (2006,  PG-13)
Click to Rate
40
Fright Night (1985,  R)
Click to Rate
41
Turistas (Paradise Lost) (2006,  R)
Click to Rate
42
City of God (2003,  R)
Click to Rate
43
The Texas Chainsaw Massacre (2003,  R)
Click to Rate
44
Night of the Demons II (1994,  R)
Click to Rate
45
The Evil Dead (1981,  NC-17)
Click to Rate
46
Evil Dead 2 (1987,  R)
Click to Rate
47
The Amityville Horror (1979,  R)
Click to Rate
48
Amityville II: The Possession (1982,  R)
Click to Rate
49
Flowers in the Attic (1987,  PG-13)
Click to Rate
50
Children of the Corn (1984,  R)
Click to Rate
51
1408 (2007,  PG-13)
Click to Rate
52
The Shining (1980,  R)
Click to Rate
53
Scarface (1983,  R)
Click to Rate

Comments (0)

Post a comment

Recent Comments