My Favorite Movies
| seymourskinner1's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
American Beauty 1999, R) |
|
| 2 |
Hauru no ugoku shiro (Howl's Moving Castle) 2005, PG) |
|
| 3 |
A Clockwork Orange 1971, R) |
|
| 4 |
Mulholland Drive 2001, R) |
|
| 5 |
Una Pura formalità (A Pure Formality) 1994, PG-13) |
|
| 6 |
Dr. Strangelove Or How I Learned to Stop Worrying and Love the Bomb 1964, PG) |
|
| 7 |
The Usual Suspects 1995, R) |
|
| 8 |
Natural Born Killers 1994, NC-17) |
|
| 9 |
The Nightmare Before Christmas 2008, PG) |
|
| 10 |
The Deer Hunter 1978, R) |









