You are not logged in.
Sign In or Register
Home
Movies
In Theaters
On DVD
Rate Movies
Recommended Movies
Actors
Actor Home
Actor Photos
Actress Photos
Random Actor
News
Top Stories
Most Recent
My Saved Stories
My Submitted Stories
Profile
"
My Profile
My Ratings
My Lists
My Favorite Actors
My Favorite Photos
My Favorite Videos
Skins Gallery
My Friends
My Friends
My Conversations
My Friends' Reviews
Movie Night Planner
Invite
Meet People
People You May Know
People Like Me
People Online Now
Top User Charts
Find a User
Movie Compatibility Test
Fun Stuff
Watch Now
Never-Ending Quiz
|
Quizzes
|
Polls
|
Lists
|
Videos
|
Photos
|
Forums
|
Wiki
More Lists
|
Create a List
Top Lists
Lists Created by Alicia
Hero Movies
Adam Sandler Movies
Name your list
Romance movies
Scifi.Flicks
View All Alicia's Lists
Related Lists
Top Five Male Performances of the Year (as of 7/08...
by
Jeff
Movies
by
Sabina
ste1693's new List
by
StEph
carol197960's new List
by
wendy
whydoilovehim3's new List
by
brittany
View More Lists
Share this List
Share this link by email, IM, or post it anywhere
My Favorite Movies
Next list
Alicia
Movies
sfpl45's Rating
My Rating
1
Iron Man
(2008, PG-13)
2
Step Up 2 the Streets
(2008, PG-13)
3
The Dark Knight
(2008, PG-13)
4
The Mummy: Tomb of the Dragon Emperor
(2008, PG-13)
5
Meet The Browns
(2008, PG-13)
6
Wanted
(2008, R)
7
The Sisterhood of the Traveling Pants 2
(2008, PG-13)
8
Die Hard
(1988, R)
9
The Lord of the Rings - The Return of the King
(2003, PG-13)
10
The Matrix Reloaded
(2003, R)
11
The Chronicles of Narnia: Prince Caspian
(2008, PG)
12
Star Wars: Episode VI - Return of the Jedi
(1983, PG)
13
Star Wars: Episode V - The Empire Strikes Back
(1980, PG)
14
X2
(2003, PG-13)
15
American Gangster
(2007, R)
16
Bad Boys II
(2003, R)
17
Spider-Man 3
(2007, PG-13)
18
The Mummy
(1999, PG-13)
19
The Mummy Returns
(2001, PG-13)
20
Mr. & Mrs. Smith
(2005, PG-13)
21
Troy
(2004, R)
22
300
(2007, R)
23
Enter the Dragon (1973)
(, R)
24
The Good, the Bad and the Ugly
(1967, R)
25
Unforgiven
(1992, R)
26
Pretty Woman
(1990, R)
27
The Notebook
(2004, PG-13)
28
50 First Dates
(2004, PG-13)
Romance comedy -Nothing like the first kiss!!
29
Shrek
(2001, PG)
30
The Best Man
(1999, R)
31
Diary of a Mad Black Woman
(2005, PG-13)
32
My Best Friend's Wedding
(1997, PG-13)
33
Save the Last Dance
(2001, PG-13)
34
Why Did I Get Married? (2006)
(1998, Unrated)
35
Mad Money
(2008, PG-13)
36
Erin Brockovich
(2000, R)
37
Jerry Maguire
(1996, R)
38
Big Momma's House 2
(2006, PG-13)
39
Ever After - A Cinderella Story
(1998, PG-13)
40
The Sisterhood of the Traveling Pants
(2005, PG)
41
Fun With Dick and Jane
(2005, PG-13)
Comments (0)
Post a comment
Recent Comments