My Favorite Movies
| shadowhearts78's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Snatch (2001, R) |
|
| 2 |
Lock, Stock and Two Smoking Barrels (1999, R) |
|
| 3 |
El Laberinto del Fauno (Pan's Labyrinth) (2006, R) |
|
| 4 |
The Fast and the Furious (2001, PG-13) |
|
| 5 |
The Fast and the Furious: Tokyo Drift (2006, PG-13) |
|
| 6 |
Layer Cake (2005, R) |
|
| 7 |
Pitch Black (2000, R) |
|
| 8 |
The Chronicles of Riddick (2004, Unrated) |
|
| 9 |
The Nightmare Before Christmas (2008, PG) |
|
| 10 |
Casino Royale (2006, PG-13) |
|
| 11 |
Tim Burton's Corpse Bride (2005, PG) |
|
| 12 |
Brick (2006, R) |











